Meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi?

Eğer ileride üniversite gibi bir hedefin yoksa meslek lisesi seçmelisin. Ama üniversite hayalin varsa meslek tavsiye etmem. Çünkü son sene staja başlıyor haftanın 3 günü çalışıyorsun. Onun haricinde seni üniversiteye değil direkt mesleğe hazırlıyorlar. Anadolu lisesinde ders çalışma imkanın bol bol var. E ben kendime güveniyorum üniversiteye gerek yok liseyi bitireyim işi gücü toparlarım gibi bir düşüncen varsa mesleğe git. Ama yok ben üniversite olmadan bir şey yapamam en azından üniversiteye gideyim garanti olsun diyorsan Anadolu lisesi daha mantıklı.

Eğer LGS'de güzel puan yaparsan Fen Lisesi veya nitelikli bir Anadolu Lisesi. Eğer Fen veya güzel bir Anadolu lisesi tutmaz ise Meslek Lisesine gidin.

Eğer iyi bir üniverste düsünuyosan anadolya gitmelsin ama ben üniversiteye gitmiyeceğim diyorsa meslek lisesi ya da meslek okulu secebilirsin amasoyle diyeyim hem meslek lisesinde okuyup üniversite kazanmak biraz zor.

Eskiden Anadolu liseleri iyiydi ama artık pek bir niteliği kalmadı şahsen Meslek Lisesi en azından iş öğrenirsin ileriyi düşünürsen işsizlik artacak iş yerleri iş bilen insanlar alacaklar.

Eğer kariyer hedefiniz yoksa ve iyi bir Anadolu lisesine kayıt yaptıramıyorsanız kesinlikle meslek lisesi. En azından bir iş öğrenmiş olursunuz. Şu zamanda okuyandan çok işi bilen ön planda.

Yeni konular

Geri
Yukarı