Meslek lisesi muhasebe stajı ile ilgili

samtesahni

Femtopat
Daha fazla  
Seneye 12. sınıfım ve meslek lisesi nde muhasebe bölümünde okumaktayıp staj nasıl oluyor ve şu an stajyer maaşı ne kadar?

Seneye 12. sınıfım ve meslek lisesi nde muhasebe bölümünde okumaktayıp staj nasıl oluyor ve şu an stajyer maaşı ne kadar?

Bir firma bulcaksın ve orada haftanın belli günleri çalışmaya gitceksin yapcağın iş bulduğun yere göre kolay da olabilir zor da tanıdık dükkanı olan varsa orada yap stajını bence YKS'ye hazırlanırsın 1 sene boyunca ben şu an öyle yapıyorum tanıdık yere git maaş konusuna gelincede o asgeri ücrette göre değişiyor 2 ay önce 1650 idi şimdi 2600 ve staj yerin bundan daha fazla da verebilir

Ekstra bilgi olarak da şunu söyleyebilirim, muhasebeciler stajyer yerine düşük ücretli asistan arıyor resmen. Orada muhtemelen işi öğrenmeyeceksin, çay koyma, bulaşık yıkama, telefona bakma vb. gibi işlerde kullanacaklarını düşünüyorum.

@OneEyeCat57 @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ve @YokBirSteamim Teşekkürler.

@OneEyeCat57 @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @YokBirSteamim bir sorum daha olacak eğer bulamazsam ne olur? Yani açıkta falan mı kalırım? Yoksa hocalar kesun yerleştiriyor mu?
Staj yeri bulamazsan, yeterli sayı sağlanırsa okulda beceri eğitimi staj çalışmanı yaparsın ama stajını okulda yaparsan yaz tatilinde yine staj için 40 günlük staj yapmak zorundasın, 40 gün yapacağın stajı tamamlamadan mezun olamamıyorsun.

Stajı İŞKUR gibi, defterdarlık gibi bir devlet kurumunda yapmaya çalış notları biraz parlak bir öğrenciysen. Serbest muhasebeci yanında muhtemelen staj parası alamazsın.

Stajı işkur gibi, defterdarlık gibi bir devlet kurumunda yapmaya çalış notları biraz parlak bir öğrenciysen. Serbest muhasebeci yanında muhtemelen staj parası alamazsın.

Oraya mı gönderiyorlar?

Rica ederiz, stajında başarılar ;)

Hocam son 2 sorum daha olacak.
1. staj sözleşmesi ne zaman okullara geliyor?
2. stajı nerede yaparsam para alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı