Meslek lisesinde bilişim okumak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İSKENDERUN lu

Kilopat
Ben lisenin nasıl bir yer olduğunu hiç bilmiyorum daha 9.sınıfa yeni geçtim ve göreceğiz ne olacağını. Yahya Günsur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çıktı. Alanlarına bakarak seçtim bu okulu. Bilişim teknolojilerinde çok iyiyimdir programlama ile ilgili bir bilgim yok fakat bilgisayarın parçaları olsun format yazılım ROM özellikle Android ile ilgili az çok bilgiye sahibim fakat okulun Bilişim Alanındaki dalları gördüğümde baya ağlamaya başladım. Çünkü neredeyse hepsi karışık programlama dili istiyor ve gözümü korkuttu. Sizce ben ne yapayım doğru bir seçim mi yaptım boşuna mı böyle bir çaresizlik duygusu içine girdim hiç bilmiyorum diyelim bu liseden mezun oldum ve bir üniversiteye gittim o üniversitede sağlık ile ilgili bir dal veya alan seçebilir miyim beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
diyelim bu liseden mezun oldum ve bir üniversiteye gittim o üniversitede sağlık ile ilgili bir dal veya alan seçebilir miyim beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Tabii ki. Üniversitede bölüm seçimi, liseden bağımsızdır. Puan/sıralama yettiği sürece istediğin bölümü seçebilirsin.

Bilgisayar okuyacaksın sürekli kendini geliştireceksin.

Birincisi meslek liseleri üniversite sınavı kazanman için sana eğitim vermiyorlar. Mesleğini çok iyi okuyup ayrıyetten üniversite sınavlarına kendin ya da bir dersaneye giderek çalışman lazım. Meslek okuyup iyi bir yerde üniversite kazanan nadir.
İkincisi okuduğun bilişim dalında en iyisi olmaya çalış. Staj yapacağın yerlerde kendini kanıtla. Staj yaptığın şirket gerçek bir çalışan olduğunu anlayıp seni stajın bitince işe alacaktır.
Üçüncüsü üniversitede istediğin dala gidebilirsin ancak tutunup tutunamayacağın sana kalmış. Sağlık istiyorduysan sağlık meslek liseleri seçimin olabilirdi.

Meslek lisesine gitme pişman olursun benim gibi üniversite sınavını kendin kazanmaya çalışmak zorunda kalırsın anadolu lisesine git çıkınca bilgisayar mühendisliği lisansı yaparsın.

Meslek lisesinden tıp kazanan görmedim ama bir ilke imza atabilirsiniz, son sene belleriniz kopacak ama onu söyleyeyim ve yine de başarılı olamayacaksınız.

Ben lisenin nasıl bir yer olduğunu hiç bilmiyorum daha 9.sınıfa yeni geçtim ve göreceğiz ne olacağını. Yahya Günsur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çıktı. Alanlarına bakarak seçtim bu okulu. Bilişim teknolojilerinde çok iyiyimdir programlama ile ilgili bir bilgim yok fakat bilgisayarın parçaları olsun format yazılım ROM özellikle Android ile ilgili az çok bilgiye sahibim fakat okulun Bilişim Alanındaki dalları gördüğümde baya ağlamaya başladım. Çünkü neredeyse hepsi karışık programlama dili istiyor ve gözümü korkuttu. Sizce ben ne yapayım doğru bir seçim mi yaptım boşuna mı böyle bir çaresizlik duygusu içine girdim hiç bilmiyorum diyelim bu liseden mezun oldum ve bir üniversiteye gittim o üniversitede sağlık ile ilgili bir dal veya alan seçebilir miyim beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Programlama dilleri evet gerekir ve öğrenmen lazım bazılarını, Selman Kahya'dan örnek vereyim adam üniversitede yazılım mühendisliğine başlıyor şuan bir şirkette CTO sen daha lisedesin bak daha 7 senen var 7 senede kendini sürekli geliştir hergün 1 saat olsa bile hiç yoktan iyidir ileride baya geliştirmiş olursun kendini elini sallasan 50 tane iş çıkar karşına.

Ben lisenin nasıl bir yer olduğunu hiç bilmiyorum daha 9.sınıfa yeni geçtim ve göreceğiz ne olacağını. Yahya günsur mesleki ve teknik Anadolu lisesi çıktı. Alanlarına bakarak seçtim bu okulu. Bilişim teknolojilerinde çok iyiyimdir programlama ile ilgili bir bilgim yok fakat bilgisayarın parçaları olsun format yazılım ROM özellikle Android ile ilgili az çok bilgiye sahibim fakat okulun bilişim alanındaki dalları gördüğümde bayağı ağlamaya başladım. Çünkü neredeyse hepsi karışık programlama dili istiyor ve gözümü korkuttu. Sizce ben ne yapayım doğru bir seçim mi yaptım boşuna mı böyle bir çaresizlik duygusu içine girdim hiç bilmiyorum diyelim bu liseden mezun oldum ve bir üniversiteye gittim o üniversitede sağlık ile ilgili bir dal veya alan seçebilir miyim beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sende eski beni görüyorum. Gerçi hala bende 9'um farkeden bir şey yok :D endişelenme bilişimin önü her zaman açıktır. Python'u iyi kavra yeterli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı