Meslek lisesinde kötü ortamda okumak

261174

Hectopat
Meslek lisesinde okuyorum, cidden çok kötü bir yer. Durduk yere sataşanlar mı dersin, erkeklik taslamaya çalışanlar mı dersin. Cidden artık ne yapacağımı bilmiyorum. Durup dururken gelip sataşıyorlar, birini dövsen 5 kişi beliriyor yanında. Bunlar yüzünden derslere odaklanamıyorum. Nakil olayım desem iyi liseye puanım yetmiyor. Ne yapmalıyım?

Paran varsa özele geçebilirsin. Yoksa aldırmadan sadece okulunuza odaklanın istediklerini desinler.

Bunlara karşılık vermedikçe karşısındakini ezik görüyorlar, daha çok üstüne geliyorlar. Cidden hayatımın en kötü zamanlarını geçiriyorum sanırım.
ben de meslek lisesinde okudum ve şuan seni acaip iyi anlayabiliyorum eğer 9. sınıfsan teknik anadolu lisesine gir hani meslek ve teknik ayrımı varya teknik yaz en azından biraz daha mantıklı insanlar geliyor

Meslek lisesinde okuyorum, cidden çok kötü bir yer. Durduk yere sataşanlar mı dersin, erkeklik taslamaya çalışanlar mı dersin. Cidden artık ne yapacağımı bilmiyorum. Durup dururken gelip sataşıyorlar, birini dövsen 5 kişi beliriyor yanında. Bunlar yüzünden derslere odaklanamıyorum. Nakil olayım desem iyi liseye puanım yetmiyor. Ne yapmalıyım?

Güzel ve orta - yüksek seviye denilebilecek bir Anadolu lisesinde okuyorum. 9. sınıfım sonuç çok farklı değil.

Bunlara karşılık vermedikçe karşısındakini ezik görüyorlar, daha çok üstüne geliyorlar. Cidden hayatımın en kötü zamanlarını geçiriyorum sanırım.

Diyecek bir şey bulamıyorum. Takmayın açıkçası ileride ne ergenmişiz diye düşünüp utanırlar zaten. O zaman kadar yaşabilirler mi? Bu da ayrı bir soru. Çok fazla üstünüze gelirlerse tepki gösterin baktınız devam ediyorlar aranız iyi olan bir hoca varsa ondan yardım isteyin. Çünkü bunlardan başka kurtuluş sadece nakil olarak gözüküyor ki gittiğiniz okul belki daha kötü olacak ondan dolayı takmayın. Baktınız abartıyorlar dediklerimi yapın.

Bence yapabileceğin bir şey var. Fiziksel olarak yetmiyorsa psikolojik olarak üstünlük kurmayı dene her zaman. Şu an aynı durumdayım ama kimse yanıma yaklaşamıyor çünkü insanları her zaman gözlemler, hareketlerini, davranışlarını ve sözlerini tespit eder onlar hakkında bir fikir oluştururum kendime. Sende aynısını yap, onları zayıf yerlerinden vurmayi çalış ama korkusuz ve kendinden emin bir şekilde. Belki dediklerim saçma gelebilir ama psikolojik üstünlük kurarsan her şeyi yapar veya yaptırırsın. Aslında avantaj sende sadece bunu kullan, sessizliğini ve sakinliğini kullanarak gözlem yap ve yeri geldiğinde patlamaya hazır bomba gibi düşüncelerini ortaya dök zayıflıklarını dile getir.

Yoldan geçerken sana ilk sataşana (durduk yere) bıçağı takabilirsin. Onun dışında açığa geçmekten başka şansın yok gibi.

Geri
Yukarı