Meslek lisesinde okumayı istememek

Anadolu candır diye çocuğun moralini bozmayalım arkadaşlar.

Açık konuşalım:

Anadoludan 4 yıllık bilgisayar mühendisi kazanan ile meslekten 4 yıllık bilgisayar mühendisi arasında dağlar kadar fark var.

Meslek lisesini arkadaş ortamı yüzden dezavantaj ama misal bilgisayar mühendisliği okumuş meslek lisesi 4 yıllık bir bilgisayar mühendisi kazanırsa anadoludan gelenlerden 2 kat bilgili olur.

Sen çalışmaya bak. Arkadaşın olmasın, ihtiyaç duyma. Altın kural orta okuldaki arkadaşların ile görüş gerekirse.

Ben Anadolu okuyorum ama gene böyle sigara muhabbeti var ve sigara içenler var. (puan da lise de yüksek) Yani her yer lise de olur inan ki.

Bol şans derslere devam. (y)
Sigara çok problem değil aslında. Servisten inip okulun kapısına doğru yürürken çocuğun sigara yaktığını görünce şok olmuştum, ardından sınıftakiler duvarı kırdı az daha tüm sınıfı disipline veriyorlardı. Sınıfım değişti zar zor alıştım derken, daha kötü sınıfa verdiler sınıfta bir şey olunca o suçu işleyen değil tüm sınıf azar işitiyor ve dediğim gibi ortam da kötü el kol şakaları cıvık insanlar vs vs... Bunlar beni okuldan soğutmaya yetti. Zaten istemediğim bir okuldu hep aklımdan geçirirdim burası tutarsa okumam diye ki okuyacağım gibi de görünmüyor zaten.

İyiki de gitmemişsin. Orası eski Anadolu Öğretmen Lisesi kadro aynı öğrenciler değişik. Dediğim gibi Konya'nın 1. lisesi MFL 2. lisesi MAL.
Gerçekten Kastamonu da çok met edilen bir okul. Gerek öğretmen kadrosu gerek okul şartları bayağı iyi. KFL öğretmen kadrosu geçtiğimiz sene olan olaylardan dolayı bayağı zayıflamış zaten.

Sigara çok problem değil aslında. Servisten inip okulun kapısına doğru yürürken çocuğun sigara yaktığını görünce şok olmuştum, ardından sınıftakiler duvarı kırdı az daha tüm sınıfı disipline veriyorlardı. Sınıfım değişti zar zor alıştım derken, daha kötü sınıfa verdiler sınıfta bir şey olunca o suçu işleyen değil tüm sınıf azar işitiyor ve dediğim gibi ortam da kötü el kol şakaları cıvık insanlar vs vs... Bunlar beni okuldan soğutmaya yetti. Zaten istemediğim bir okuldu hep aklımdan geçirirdim burası tutarsa okumam diye ki okuyacağım gibi de görünmüyor zaten.
Allah kolaylık versin. Hiç katlanılacak bir ortam değil.

Gerçekten Kastamonu da çok met edilen bir okul. Gerek öğretmen kadrosu gerek okul şartları bayağı iyi. KFL öğretmen kadrosu geçtiğimiz sene olan olaylardan dolayı bayağı zayıflamış zaten.
Kolay gelsin. Sakın dokuzuncu sınıfta SBS(sizde TEOG'du sanırsam) bitti diye camış gibi bilgisayar oynama sonra 30'lar 40'lar havada uçuşmasın. Bir abi tavsiyesi.

Ayrıca sosyal fobim de var biraz da istememe nedenim de böyle okuldakiler bana göre çok düşük zeka nasıl bir hata yaptm ben ya..

Kaç puan yaptınız söyler misiniz? Ortalama meslekte böyle sorunlar çok az.

Ayrıca sosyal fobim de var biraz da istememe nedenim de böyle okuldakiler bana göre çok düşük zeka nasıl bir hata yaptm ben ya..
Önemli olan hatalardan ders çıkarmak. Hayatınızın bundan sonra ki evrelerinde bu hatanız aklınıza gelir ve umarım başka bir hayati yanlış yapmazsınız.

Meslek lisesi mezunuyum, Lise 2 de bölüm seçme imkanı veriyorlar. Sana kağıt verecekler o kağıda başka okulların aşçılık bölümlerini yaz. Bu arada hayata erkenden atılmışsın işte, sevineceğin yerde üzülüyorsun. :D Meslek lisesi candır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı