Meslek lisesinde okurken üniversite yüksek öğretim okumak

issizadam2323

Femtopat
Daha fazla  
Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama 11. sınıf meslek lisesi radyo TV okuyorum.
Haliyle kültür dersleride azaldı güzel bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Lise de okuduğum bölümün her şeyinden nefret ediyorum hiç sevmediğim bir meslek habercilik falan neyse liseye başlarken yol gösterenim falanda olmadı. Kendimi çok kötü hissediyorum tavsiye veren bir abim de yoktu kendi başıma geldim buraya kadar Aileminde pek bir bilgisi yoktu. Eğer yüksek öğretim okuyabilirsem THY'ye başvuracağım pilot olmak için şu an çıkmazdayım ne yapacağımı hiç bilmiyorum böyle bir şey mümkün mü?

Lisede habercilik okudun diye üniversitede de o bölümü okuman lazım diye bir zorunluluk yok. İstediğin bölümü okuyabilirsin. Ben sağlık çıkışlı olmadığım halde sağlık bölümü okuyorum.

Üniversite sınavından yüksek puan almaya odaklan şimdilik. O duvarı aşmadan ne istersen iste bir cacık olmayacak çünkü.

Lise de habercilik okudun diye üniversitede de o bölümü okuman lazım diye bir zorunluluk yok. İstediğin bölümü okuyabilirsin. Ben sağlık çıkışlı olmadığım halde sağlık bölümü okuyorum.

Sağ ol. Peki meslek mi okudun liseyi yoksa anadolu mu?
Başlık değişmiş bu arada, otomatik düzelticiye basmıştım doğrusu şöyle olacak:

Meslek lisesinde okuyorum üniversitede istediğim bölümü okuyabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ ol. Peki meslek mi okudun liseyi yoksa anadolu mu?
Başlık değişmiş bu arada, otomatik düzelticiye basmıştım doğrusu şöyle olacak:

Meslek lisesinde okuyorum üniversitede istediğim bölümü okuyabilir miyim?
İmam Hatip'te okusan bile Kıbrıs Şans Oyunları bölümünü seçebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı