Meslek lisesinde okuyanlar

Madde ile okulu değerlendireceğim.

Ortam: Gördüğüm en leş ortam idi. Bahçe de TikTok çeken gördükten sonra bir daha bahçe çıkmadım. Her gün okul ve çıkışta kemerli ergen kavgaları oluyor. Kız saymıyorum bile, her yönden rezil idi.

Ders: Bunun hakkın da en ufak bir yorumum bile yok. Çok rezil idi. Her şey not tehditi ve ezber ile yürüyor idi.

Sonuç: Hayatımın en kötü 4 yılı idi. Çok iğrençti. Siz siz olun, meslek lise gitmeyin. Mezun olmama 6 ay kaldı. Can atıyorum, mezun olmak için.

😂 😂 , hocam yazıları bir inceledim de gülmekten patlayacağım. Eski olduğu için mi, Anadolu olduğu için mi hatırlamıyorum ama bizde 13 erkek 15 kız vardı... Sınıf ortamı, özellikle çıkışta resmen gel beni avradın yap diyen kızlar vardı(yani bakışlarıyla :D). Ben bi' tane kız arkadaş edindim hâlâ onla beraberim, şansım şansmış...

Meslek liselerini fazla abartıyorsunuz. Ben lisede okurken lisem semtin en belalı liselerinden biriydi. 45-50 kişinin 2 kişiye saldırdığını hatırlarım. Okul müdürüne yumruk atıp bıçak çeken herifin ''kankisi'' olmuştum. 😜 Azıcık kafanız çalışıyorsa, biraz da cümlelerinizi iyi seçerseniz kimseyle takışmazsınız. Sorarsanız başım belaya girmedi mi? Girdi. Ama dediğim gibi tüm mesele doğru kişilerle arkadaş olmaktan geçiyor. Fala inanma, falsız da kalma muhabbeti gibi. Serserilerle takılmayın evet, ama onlara cephe de almayın. Günün birinde okulun serserisiyle koridorda tokalaşmanız bile paçanızı kurtarabilir. En önemlisi derslerinize çalışın, bu ülkeyi daha iyi yapacak, sınıf atlatacak bölümlerin hepsi meslek lisesidir. Çoğu insan meslek lisesi deyip küçümser ama yeni teknolojileri ortaya çıkarıp onları geliştirecek olanlar da meslek liselilerdir.

Otobotlar ile voltran oluşturmaya çalışıyorsunuz galiba. Başarılar dilerim. Meslek lisesinde okumuyorum fakat gezi sırasında gittiğimiz okulda pompalı tüfek ile bir öğretmen yaralandı. O günden sonra disiplinden bahsedemem size meslek liselerinde. :)

Dediğiniz şeyi tam olarak anlayamadım ama sizin anınız gerçekten kötüymüş bende ufak bir anımı bırakayım. Matematik dersindeyken yanımdaki öğrenci sürekli olarak derste millete silgi atıyordu. Hoca kimin attığını bulamayınca attığından şüphelendiği bir öğrenciye saldırmıştı tabii öğrenci aniden yükseldi hocaya ağır hakaretler yağdırarak dersi terk etmişti.
😂 😂, Hocam yazıları bir inceledim de gülmekten patlayacağım. Eski olduğu için mi, Anadolu olduğu için mi hatırlamıyorum ama bizde 13 erkek 15 kız vardı... Sınıf ortamı, özellikle çıkışta resmen gel beni avradın yap diyen kızlar vardı(yani bakışlarıyla :D). Ben bi' tane kız arkadaş edindim hâlâ onla beraberim, şansım şansmış...

Bizim bölümümüzde o kadar sınıf içerisinde toplam 3-4 tane kız var sınıfın sırf erkek olmasının faydaları varken zararları da mevcut Anadolu'da liselerin karma olması çok normal bir şey fakat meslek liselerinde bu durum bölümden bölüme göre değişir.

Son düzenleme:
Ticaret meslek lisesi, bilişim bölümü mezunuyum, size tavsiyem eğer ben hayatımı mahvetmek istiyorum, 4 yılımı çöpe atmak istiyorum derseniz koşa koşa gidin, samimiyetsiz yapmacık tiplerin, gösteriş meraklısı kızların ve sürekli üstünlük kurmaya çalışanların arasında 4 sene geçirdim, her türlü insan görmek istiyorsanız orası biçilmiş kaftan, benim 4 yılım tabiri caizse "yıkık" olarak geçti, sabit bir arkadaş grubum vardı her gün goygoy yapardık, kızlarla aram normaldi, hiç bir kıza "bununla yatarım" düşüncesiyle bakmadım ben hep mesafeliydim, bunu özellikle belirtiyorum çünkü orada kızlara aç o kadar ergen vardı ki, kız için arkadaşını satan çok kişi gördüm. Uzun lafı kısası; Gitmeyin, girin bir yere çırak olarak iş öğrenin, ufak bir sermaye ile kendi işinizin patronu olun, tabii başarısız bir öğrenci iseniz.

Anadolu Meslek lisesinde okuyorum. Makine bölümdeyim, bundan önce Anadolu lisesine gidiyordum ve hayatımda gördüğüm en pis okul bu okuldu şu an gittiğim meslek lisesinde ise koridorlar geniş, tuvaletler temiz, sınıflar yeni. 2 okul içinde de arkadaşlarım kötü değillerdi değişen tek şey kız/erkek sayısı oldu. Anadolu'da sınıfın %50'den fazlası kızdı meslek te sınıfta 2 kız var. Meslek lisesinde kötü olan tek şey COVID-19'dan ötürü daha atölyelere inemedik dersler Online olunca da pek anlayamıyorum bazı dersleri.

Bu konu meslek liselilere özeldir, hangi bölümde okuduklarını okumak isteyen arkadaşlarımıza ortamı ve anılarını anlatabilir. Ben başlıyorum otomotiv bölümünde okuyorum her okulda olduğu gibi bazı meslek liseleri çok disiplinli olmasına rağmen benim okulda olduğu gibi disiplinsiz de olabiliyor. İyi ki de meslek lisesinde okuyorum :D.
11. Sınıfım ve Anadolu meslekteyim, Biyo Medikal okuyorum, disiplin konusunda; disiplin var ama yok gibi, henüz bıçak takan olmadı, hiç kavga etmedim, bölümümde 10+ kız var, yemekhane var, aşırı memnunum.

En yakın zamanda Anadolu lisesine geçmenizi öneririm, eğer üniversite düşünüyorsanız. Son yıl staj yüzünden hazırlanmak imkansız gibi. Son yılı boşverin 3 yıl boyunca meslek dersleri ağırlıklı olunca normal derslerin sayısı az oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı