Mesleki eğitim merkezinden örgün eğitime geçebilir miyim?

Şimdi bir şey soracağım ben MAÖL'deyim 11.sınıf AÖL'e geçsem 11'den devam eder miyım oradan orgun egıtıme gecebılır mıyım bilen veya yapan varsa yazabilir mi?

MAÖL'ü çok bilmiyorum ya AÖL'den farklı olduğu için, MAÖL de 11 isen AÖL'e geçersen 11 olarak kalırsın.

BEYLER MAÖLDEN NORMAL LİSEYE GECMEK ICIN ILCE MILLI EGITIME GITTIM 11.SINIFIM ŞUAN 10 SINIFTA BIRAKTIGIM ICIN ORDAN BASLATIYORLAR VE YA HERHANGI BIR LISEYE YADA ESKI LISENIZE VERIYOLAR

Güncel olarak söylüyorum, mesleki eğitim merkezinden direkt örgün eğitime geçemezsiniz, önce açık öğretim lisesine geçip oradan örgün eğitime geçmeniz gerekmekte. Sınıf kaybı yaşanabilir. Ben mesleki eğitim merkezinden açık öğretim lisesine geçtim, sınıf kaybı olmaması için örgün eğitime geçmiyorum.

Güncel olarak söylüyorum, mesleki eğitim merkezinden direkt örgün eğitime geçemezsiniz, önce açık öğretim lisesine geçip oradan örgün eğitime geçmeniz gerekmekte. Sınıf kaybı yaşanabilir. Ben mesleki eğitim merkezinden açık öğretim lisesine geçtim, sınıf kaybı olmaması için örgün eğitime geçmiyorum.

Geçen sene yeni yasa çıkmıştı meseme yeni başlayanlar geri örgüne kaldığı yerden devam edebiliyordu hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Dostlar merhaba hortlatıyorum bunu ama bende mesleki eğitime geçtiğim için pişmanım. 11. sınıfım şu an yıl kaybı yaşamazsam meslek lisesi'ne geçmek geçmek istiyorum, elektronik veya bilgisayar ile ilgili bir bölümde olmazsa açığa geçip üniversite için ders çalışmayı düşünüyorum. Hiç olmazsa 1 yılda falan 2 yıllık bir bölümü kazanabilir miyim? Tavsiye verir misiniz bana.

Bildiğim kadari ile meslek lisesi öğrencisiysen eskiden geçersin sene kaybı olmadan bence de üniversite ye gitmeyi düşünüyosan geçmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı