Mesleki Teknik Anadolu Lisesi mi, Düz Anadolu Lisesi mi Daha Avantajlı?

AesgAziz

Hectopat
LGS'ye girdim beklediğim gibi güzel sonuç aldım ama mesleki teknik anadolu ve normal anadolu lisesinde kafam karıştı. Sizce anandolu lisesine mi gitmeliyim yoksa mtal gitmeliyim? Matematiği berbattır onu söyleyeyim, benim için hangisi daha uygun olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akademik (Öğretmenlik vb.) bir kariyer için genelde Anadolu lisesi öneriliyor. Fakat matematik konusunda da fen liseleri kadar olmasa da baskın bir eğitim olduğunu biliyoruz. Meslek liseleri ise daha çok teknik bir kariyer isteyen insanlar için ideal olmuştur. Staj vb. durumları da lise hayatına birazcık heyecan, tecrübe katar. Ben anadolu meslek lisesi mezunuyum. 2 yıl önce mezun oldum sanırsam açıkcası çalışırsan özellikle staj kısmında da teknik olarak donanımlı olabilirsin. Bu ve bunun gibi birçok avantaj / dezavantajları var bu seçeneklerin. Diğer arkadaşlar, ailen ve yakınlarından da fikirler alabilirsin.

Başarılar dilerim

LGS'ye girdim beklediğim gibi güzel sonuç aldım ama mesleki teknik anadolu ve normal anadolu lisesinde kafam karıştı. Sizce anandolu lisesine mi gitmeliyim yoksa mtal gitmeliyim? Matematiği berbattır onu söyleyeyim, benim için hangisi daha uygun olabilir?
Yüzdelik diliminize ve puanınızı bizimle paylaşabilirseniz bizim de bir fikrimiz olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı