Messenger'dan rahatsız eden kişiyi şikayet etmek

ibrahim1998

Decapat
Arkadaşlar geçen gün birisi kız kardeşime Messenger üzerinden cinsel tacizde bulundu çok ağır şekilde. Ben o namussuzu mahkemeye vermek istiyorum ancak Facebook üzerinden bağlanmış ve adamın telefon numarası gizli, mail adresi yok hiçbir bilgi gözükmüyor. Muhtemelen şu anda Facebook hesabını silme işlemini de başlatmıştır ve 15 gün sonra siliniyor diye biliyorum... Bu adamı savcılığa versem bulunur mu? Çok rica ediyorum sadece gerçek bilgi sahibi olanlar yazsın ve açık net şekilde yazsın benim için çok ama çok önemli!

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde yani yurtdışından, şikayet ettiğiniz takdir sağlayıcı tarafından bilgiler istenir. Hesabını silmesi önemli değil.Nereden bağlanmış, hangi IP almış vs. tüm bilgiler talep edilir ve bulunur. Ama Türkiye'de bu ne kadar ciddiye alınır tartışılır. Pek umursamıyorlar yani anlayacağın.

Normalde yani yurtdışından, şikayet ettiğiniz takdir sağlayıcı tarafından bilgiler istenir. Hesabını silmesi önemli değil.Nereden bağlanmış, hangi IP almış vs. tüm bilgiler talep edilir ve bulunur. Ama Türkiye'de bu ne kadar ciddiye alınır tartışılır. Pek umursamıyorlar yani anlayacağın.
dostum bu nasıl iş ya adam messengerden kız kardeşime utanç verici şeyler diyecek ben adamı ne kendim bulabiliyorum ne mahkeme buluyor 🤔

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı