Messi vs Ronaldo

Messi mi ronaldo mu

• Messi

Oy: 43 52,4%
  • Ronaldo

Oy: 39 47,6%

• Oy verenlerin toplamı
    82
Messi her türlü yetenek olsun, oyun zekası olsun, pas, dribling, şut, frikiği 90 takma, çalım kısacası bu adamda her şey var. Zaten 2012' de kanıtladı bunu ama hayla devam ediyor bu tür sorular.

Son düzenleme:
Çalışkanlık, hırs, azim için tabii ki de Ronaldo. Ama Messi'de ayrı bir yetenek var ve o yetenek ne Ronaldo'da ne de başka bir oyuncuda yok(eski futbolcuları kastetmiyorum günümüzdekileri kastediyorum).Oyun kuruculuk, zeka, çalım, oynayış tarzı Ronaldo ile karşılaştırılması bile komik.

Yetenek olarak Messi diyorum. Frikik ve çalım yeteneği olarak daha iyi.

Ronaldo yaşı ilerledikçe eskisi kadar iyi çalım atamıyor, frikiklerde de geriye doğru gitti.

Hangisi daha büyük topçu dersen Ronaldo derim.

C. Ronaldo 3 büyük ligde şampiyonluk yaşamış biri, Messi'nin sadece Barcelona başarıları var. Milli takımlarda da Ronaldo, Messi'den daha başarılı ve ayrıca Avrupa Şampiyonası ve UEFA Uluslar Ligi kupasını kazandı Ronaldo, Messi'nin milli takımlar böyle bir başarısı yok.

Şampiyonlar Ligi'nin gelmiş geçmiş en golcü oyuncusu.

CL de bir sezonda en çok gol atan oyuncu CR. (17 gol)

CL de 6 defa üst üste gol kralı oldu.

La Liga ve İngiltere liginde gol kralı oldu. İspanya, İngiltere ve İtalya da lig şampiyonluğu yaşadı.

Manchester United ve Real Madrid ile toplamda 5 defa CL kazandı.

Ronaldo, MANU da oynarken daha fazla çalım atan bir oyuncuydu, Real Madrid'e gittikten sonra oyun stili değişti, daha golcü bir oyuncu oldu. Real Madrid de MANU'daki kadar çalım atmıyordu ama atıyordu yine, iyiydi yani. Juventus'a geçtikten sonra eski performansında değil, kadronun da etkisi var ama. Bu sene Seria A da gol kralı olsa büyük bir başarı olur.

En yeteneklisi Messi, en büyük Ronaldo.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı