Mesut çevik'in ilginç DDU yorumu

"Sisteme zarar veriyor, yanlış sürücü kuruyor." Evdeki kullandığına istediğin yerden indir, önüne 5-6 PC gelince de tek tek indir. Usta 5 dakikada kovar.

Kendi PC'lerimde bile DB kullanıyorum, ne zararı arkadaş bu? Taratırsın, sonra bakarsın kontrol edersin kurdurursun. Sürü mantığı bu mevzu. :D
Bunu "Mavi Ekran Hata Analizi" bölümünde söyleseniz sizi sopayla kovalarlar. Evdeki bilgisayarlarında Driver Booster kullanmanı gerektiren ne var ki? Hepsini Windows yüklüyor zaten. Tek ekran kartı sürücüsünü yüklüyorsun.

Aynen katılıyorum, AMD için DDU çok gereksiz. Kendiliğinden temiz kurulum yap seçeneği mevcut ve seçtiğiniz taktirde eski sürücüleri tamamen kaldırım reset atıp yenisini yüklüyor. Nvidia için bilemiyorum.

Win 10 dışında geri işletim sistemlerinde Driver Booster, Driver Pack, DriverMax hepsini kullanırım. Niye bu forumda bu kadar kavga çıktı, PC işi yapsanız ve her gün 5-6 format atsanız her bu sürücü programlarını kötüleyenler kullanacak.
Driver Booster o kadar kötü değil aslında. İş yapıyor. Hakkını yememek lazım fakat bazen yanlış sürücü kurabiliyor. Eğer aceleniz varsa veya uğraşmak istemiyorsanız kullanılır bir program olduğunu düşünüyorum. Ekran kartı sürücüsünü elle kurmak daha iyi bu arada.

Driver Booster o kadar kötü değil aslında. İş yapıyor. Hakkını yememek lazım fakat bazen yanlış sürücü kurabiliyor. Eğer aceleniz varsa veya uğraşmak istemiyorsanız kullanılır bir program olduğunu düşünüyorum.
Mevzu bu zaten kanka. Windows 10'da sürücüleri taratıp kurduruyorsun ama öbürlerinde iş değişiyor. Kimse de benim PC'de mavi ekran diye gelmedi o kurduklarımızdan. Direkt taratır da kurdurursan onu sen bilirsin, biraz bakarsın. Uygun sürücüyü indir.
Bunu "Mavi Ekran Hata Analizi" bölümünde söyleseniz sopayla kovalarlar. Evdeki bilgisayarlarında Driver Booster kullanmanı gerektiren ne var ki? Hepsini Windows yüklüyor zaten. Tek ekran kartı sürücüsünü yüklüyorsun.
Windows 10 öyle zaten.
Bunu "Mavi Ekran Hata Analizi" bölümünde söyleseniz sizi sopayla kovalarlar.
SFC/Scannow tayfası var orada, hiç bakmam oraya ama gözüme çarpıyorlar. :D

Driver Booster o kadar kötü değil aslında. İş yapıyor. Hakkını yememek lazım fakat bazen yanlış sürücü kurabiliyor. Eğer aceleniz varsa veya uğraşmak istemiyorsanız kullanılır bir program olduğunu düşünüyorum. Ekran kartı sürücüsünü elle kurmak daha iyi bu arada.
Eski sistemlere yanlış driver kurması kaçınılmaz olabiliyor. Nitekim Steam üzerinden aldığım sürümü ile 10 yıllık bir laptobun içinden geçti, fakat benim sistemime doğru driverları kurdu. Bu biraz da sisteminizin tazeliğiyle alakalı.

"Sisteme zarar veriyor, yanlış sürücü kuruyor." Evdeki kullandığına istediğin yerden indir, önüne 5-6 PC gelince de tek tek indir. Usta 5 dakikada kovar.

Kendi PC'lerimde bile DB kullanıyorum, ne zararı arkadaş bu? Taratırsın, sonra bakarsın kontrol edersin kurdurursun. Sürü mantığı bu mevzu. :D
En iyi bilen sizsiniz tabii.

Bire bir deneyimledim. Yanlış sürücüyü kurarsa, sorun yaşıyorsunuz. En küçük örnek dahili grafik biriminin sürücüsü. Yanlış sürüyü kurduğunda, harici ekran kartını kullanmak zorunda kalıyorsun. Tek iş DDU veya temiz kurulum oluyor. Sorunu çözersiniz fakat giden vaktinizdir.

Özellikle ses sürücüleri. Rezalet. Yanlışı buldu mu, yine işiniz DDU'ya düşüyor. Sonra uğraş dur bakalım. Sizin olumsuz tecrübeniz olmadığı için normaldir tabii böyle yazmanız.

Bunu ben bir yerde paylaşmıştım ama, sanırım konu sahibi de oradan gördü.
Kanıt? Dayanak olmadan böyle şeyler söylemeyin.

IMG_20210122_021543.jpg

Konu zaten Mesut Çevik'in DDU yorumundan çok "Driver Booster tarzı programlar zararlı mı?" şeklinde değişti.

En iyi bilen sizsiniz tabii.

Bire bir deneyimledim. Yanlış sürücüyü kurarsa, sorun yaşıyorsunuz. En küçük örnek dahili grafik biriminin sürücüsü. Yanlış sürüyü kurduğunda, harici ekran kartını kullanmak zorunda kalıyorsun. Tek iş DDU veya temiz kurulum oluyor. Sorunu çözersiniz fakat giden vaktinizdir.

Özellikle ses sürücüleri. Rezalet. Yanlışı buldu mu, yine işiniz DDU'ya düşüyor. Sonra uğraş dur bakalım. Sizin olumsuz tecrübeniz olmadığı için normaldir tabii böyle yazmanız.
Yav kankam en iyi bilen diye bir olay yok. Sana diyorum ki önüne 5-6 PC gelince tek tek sürücü indiremiyorsun. Kuruyorsun DB o yüklüyor, sen ona ekliyorsun Win7'lerde falan. Yani anladık Anti-Driver Booster tayfasınız da bi durun be kankam.

Yanılıyor bence. 1.5 yıldır RX 580 8 GB kullanıyorum ve DDU sayesinde birçok driver sorununu çözdüm. Hatta bir aralar Radeon Software uygulamasından çok DDU programını açar olmuştum. Madem kullanılırsa zararlı olabiliyor, AMD bey de düzgün driver sunsun.

Bunlar iyi zamanlarımız. Bazen AMD ile aramda bir bağ olduğunu düşünüyorum. Ryzen'lar ilk çıktığında herkes Intel alırken tercihimi AMD olarak yapmıştım şirket aldı yürüdü. Ekran kartı sürücü sorunları kıyamet gibiyken 5500 XT aldım hem sorun yaşamadım hem de AMD daha iyi sürücüler çıkarmaya başladı. AMD tarafından hiç üzülmemiş olmak ilginç gibi.

2015'deki ekran kartı yakan Crimson sürücülerinden bugünlere.

Geri
Yukarı