Mesut çevik'in ilginç DDU yorumu

@enes.wtp o zaman iş değişiyor. Ama yine de en mantıklısı, temizi, az yoranı manuel (elle) sürücü yüklemek. Sen benim dediğim sorunları yaşarsan, en az benim kadar söyleneceksin.

İşini kolaylaştırabilir fakat oluşabilecek sorunları da göz önüne alıyorsun. Ayrıca, sanki internet kafeciymişsin, bilgisayarcıda çalışan ağabeyiler gibi konuşmuşsun. Her gün 5-6 PC'ye bakıyorsan hak veririm ancak buradaki insanların kaçı sence 5-6 PC'ye bakıyordur? Çok çok azı.

Buradakilerin çoğu da elle sürücü kuruyor zaten.
Bilmeyen de elle kurabilir. Öğrenebilir. Tonlarca video var. Öğrenir iseler hayatları boyunca muhtaç olmazlar bu tip sorunlu uygulamalara. Kısaca, bilgisayarcı ve benzeri türevde çalışanlar hariç asla kullanılmamalı.

Şu anda da moderatörsün galiba, üslubuna bir çeki düzen vermeni tavsiye ederim. Samimiyetini daha düzgün dile getir lütfen. İyi geceler.

bilgisayarcıda çalışan ağabeyiler gibi konuşmuşsun.
:D
Ağabey değil de bir dükkan diye bir yerimiz var. Ve her gün 5-6 PC görüyorum, hatta fazlası. Ama sen de haklısın.
Vay be, o kadar zaman çalıştığımız belli olmuş demek ki. Ağabeylerimiz gibi konuştuysak.

Belediye'de, Bilgi İşlem servisinde de DriverBooster kullanıyorduk. Bir sıkıntı çıkmıyordu.

Ama Windows 10 zaten internete bağlı olduğu sürece tüm sürücüleri indiriyor. Kullanmaya gerek var mı, bilmiyorum.

İnternete bağla, otomatik çekiyor zaten.

Belediye'de, Bilgi İşlem servisinde de DriverBooster kullanıyorduk. Bir sıkıntı çıkmıyordu.

Ama Windows 10 zaten internete bağlı olduğu sürece tüm sürücüleri indiriyor. Kullanmaya gerek var mı, bilmiyorum.

İnternete bağla, otomatik çekiyor zaten.
Ne? Nasıl? DriverBooster kullandığınız için belediye bilgisayarları çökmedi mi? Belediye başkanı görevden alınmadı mı? Pes...

Ne? Nasıl? DriverBooster kullandığınız için belediye bilgisayarları çökmedi mi? Belediye başkanı görevden alınmadı mı? Pes...
Yooo :D Onlarca bilgisayar var. En üst kalite olan, çift ekran kartlı bilgisayardan en basit bilgisayarlara kadar. Hepsinde DB var. Onunla kurduk.

Alt katta metro 1 Gbps internet var ama, yapmıyorduk. Harici diskte DB vardı, 70 GB. Direkt tak kur.

"Sisteme zarar veriyor, yanlış sürücü kuruyor." Evdeki kullandığına istediğin yerden indir, önüne 5-6 PC gelince de tek tek indir. Usta 5 dakikada kovar.

Kendi PC'lerimde bile dB kullanıyorum, ne zararı arkadaş bu? Taratırsın, sonra bakarsın kontrol edersin kurdurursun. Sürü mantığı bu mevzu. :D

Hocam zaten bilgisayarcıların çoğu driverpack driverbooster ve buna benzerleri kullanıyor ki hızlıca kurulsun. Zaten bakkalcıların iyi olan kısmı kurulumdan sonra driverlarda yanlış olan var mı diye hafiften bakıyor.

Beyler sakin :) Mesut Çevik'i severim fakat Nvidia'nın kendi resmi hesabı bile DDU öneriyor :) Ama bahsedilen AMD tarafında durum nedir bilmiyorum.

Yine de DDU bu işin gülüdür. Kullanın kullandırın :D

IMG_20210122_032050.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı