Metal grubu ve şarkı önerisi

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Alternatif, Nu Metal'den biraz daha yeni türlere açılma kararı aldım. Senfonik'ten Epica ve Endüstriyel'den Rammstein'e ufak bir atılım yaptım ve bu türleri hatmetmeyi düşünüyorum.

Bu atılımımı destekleyecek grup ve şarkı önerileriniz varsa beklerim, yeni bir tür de önerebilirsiniz direkt. Türler arasında sadece Black Metal'e biraz uzağım, Death Metal gibi türlerdeki brutal vokallere alışığım. Vokal konusunda bir sıkıntı yok yani.

En önemli kriterlerimden biri sözler, gerçekten emek vererek yazılmış ve insana felsefe yaptırabilecek, ince detaylar barındıran sözler hoşuma gider. Mevcutta Avenged Sevenfold, Breaking Benjamin, Demon Hunter, Bullet For My Valentine, Linkin Park (90'lar ve 2000'ler), From Ashes to New dinliyorum örnek olarak.

Şimdiden teşekkürler.

Söz istiyorsan progresif bakacaksin. O kanatta da brutal vocaller bulamazsin, ne dedigi cok anlasilmayan vocallerle felsefik sozler pek uyusmuyor isin sonunda.

Bu baglamda Pink Floyd ve King Crimson oneririm. Pink Floyd icin kendin kesfet diyebilirim, King Crimson acisindan da Epitaph ve In the Court of the Crimson King harikalar. Bir noktadan sonra sözlerle işin kalmiyor.

Black metale de Black Sabbath ile girersin artik. Yavas yavas acilabilirsin oradan.

Sozde savas karşıtı System of a Down var. Solistinin cok farkli bir tarzi var, Türk dusmani bile olsalar kopamiyorum bu elemanlardan. Ayrica baterideki John Dolmayan'i(?) da cok severim. Söz kismina pek calismazlar ama arada birkac tane istisnalari olmali. BYOB, Boom gibi. Hard rock diyebiliriz SOAD'a sanirim.

Bunun dışında ben bateri based parcalari daha cok seviyorum. Özellikle minimum 180-200 BPM civarinda pedallar ereksiyon sebebi bende. Ornege geceyim, bu noktada beni death metal türünden Fleshgod Apocalypse tatmin ediyor. Senfonik death metal olmali bu elemanlar.

Sözlere daha çok ağırlık veriyorsanız Megadeth öneririm. Şarkılarda öyle sözler var ki, şok oluyorsunuz. Sürekli bir protesto hali var şarkılarda. Riffler ve vokaller zaten inanılmaz. Mustaine'in hem söyleyip hem de aynı anda çok karmaşık riffleri çalması zaten bambaşka bir olay. Şarkılarda aşktan tutun, hükümet politikalarına kadar her şey var.

Bunun dışında ben bateri based parcalari daha cok seviyorum. Özellikle minimum 180-200 BPM civarinda pedallar ereksiyon sebebi bende. Ornege geceyim, bu noktada beni death metal türünden Fleshgod Apocalypse tatmin ediyor. Senfonik death metal olmali bu elemanlar.

Bu kısım dikkatimi çekti işte, atıldı çantaya.

Sozde savas karşıtı System of a Down var. Solistinin cok farkli bir tarzi var, Türk dusmani bile olsalar kopamiyorum bu elemanlardan. Ayrica baterideki John Dolmayan'i(?) da cok severim. Söz kismina pek calismazlar ama arada birkac tane istisnalari olmali. BYOB, Boom gibi. Hard rock diyebiliriz SOAD'a sanirim.

Bunları dinledim, hem beğenmedim hem Türk düşmanı oldukları için sevmiyorum.

Black metale de Black Sabbath ile girersin artik. Yavas yavas acilabilirsin oradan.

Black Sabbath için üç farklı tür gördüm bugüne kadar (Black, Doom ve Heavy), bunlardan hangisini daha iyi yapıyorlar? Ayrıca Black Metal'de bazen satanic sözler olabiliyor, Necrodaemon Terrorsatan şarkısı örneğin, Black Metal'de bunlardan arınmış gruplar ve şarkılar var mı? İtiyor beni çünkü satan sözleri, çarpılırım korkusundan değil de hoşuma gitmiyor.

Öneriler için teşekkürler bu arada.
Sözlere daha çok ağırlık veriyorsanız Megadeth öneririm. Şarkılarda öyle sözler var ki, şok oluyorsunuz. Sürekli bir protesto hali var şarkılarda. Riffler ve vokaller zaten inanılmaz. Mustaine'in hem söyleyip hem de aynı anda çok karmaşık riffleri çalması zaten bambaşka bir olay. Şarkılarda aşktan tutun, hükümet politikalarına kadar her şey var.

Teşekkür ederim, Megadeth zaten aklımda vardı, neresinden gireyim hocam sizce?

Vokali brutal olan başka gruplar da önerirseniz sevinirim.

Yazmayı da unutmuşum ilk mesajda, Power Metal de olabilir. Through the Fire and Flames dinledim mesela, onun gibi olabilir. Power Metal brutal değil zaten, o kısımdan beklentim güzel sözler ve müzikal şov.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Favori gruplarımdan

@Sir Benjamin Black Sabbath'in black metal ile alakasi yok ya, yanlis bilgi var mesajimda. Heavy metal based grup onlar. Agzim bir karış havada mesaj atmisim.

Black Metal'de bunlardan arınmış gruplar ve şarkılar var mı?
Yok. Olsa da black metalden cikar artik sarki. Ama genelde din, savas gibi konular yerildiğinden, nefretle bahsedildiginden dolayı pek de özgün bir tür sayilmaz herhalde. Sirt satanik oldugu icin türlestirilmis.

@Sir Benjamin Black Sabbath'in black metal ile alakasi yok ya, yanlis bilgi var mesajimda. Heavy metal based grup onlar. Agzim bir karış havada mesaj atmisim.

Yok. Olsa da black metalden cikar artik sarki. Ama genelde din, savas gibi konular yerildiğinden, nefretle bahsedildiginden dolayı pek de özgün bir tür sayilmaz herhalde. Sirt satanik oldugu icin türlestirilmis.

Anladım, Black Metal'e yakın sayılmam zaten tür olarak. Büyük bir kayıp olmadı neyse ki.

Black Sabbath'ı yine de atabilirim cebe, belki yanlış bilgi olarak verilmesi iyi bile olur. :D

Onun harici başka Endüstriyel, Power ve Senfonik, Death bildiğin var mı hocam? Playlistim zaten 540 küsür şarkı falan, 1000'e kadar yolu olur bu şekilde.

Anladım, Black Metal'e yakın sayılmam zaten tür olarak. Büyük bir kayıp olmadı neyse ki.

Black Sabbath'ı yine de atabilirim cebe, belki yanlış bilgi olarak verilmesi iyi bile olur. :D

Onun harici başka Endüstriyel, Power ve Senfonik, Death bildiğin var mı hocam? Playlistim zaten 540 küsür şarkı falan, 1000'e kadar yolu olur bu şekilde.
Power metal olarak Sabaton'a bakabilirsin. Örnek bir şarkı bıraktım, diğer şarkıları da çok iyidir.

Geri
Yukarı