Metal için elektrogitar ve amfi önerisi

TigerAxe

Decapat
Merhaba. Klasik gitar ile 4 yıllık bir tecrübem bulunmakta ve şu an elektro gitara geçiş yapmak istiyorum. Sert tonlar ve metal tonlar için 7000 TL bir bütçem bulunmakta. Clean tonlar ile çalmak istemiyorum, bu yüzden humbucker manyetikli bir gitar arıyorum. Neredeyse hiçbir bilgim bulunmamakta elektrogitar hakkında. Önerilerinizi bekliyorum. Bulduğum bir modeli ise altta eke koyuyorum, eleştirirseniz sevinirim. Aynı şekilde metal ve sert tonlar için amfi önerilerinizi de bekliyorum.

Jackson JS32 Dinky Arch Top Floyd Rose Amaranth

Son düzenleyen: Moderatör:
O yazdığınız gitar yaklaşık 10.000TL, o linkteki stokta olmadığından epey eski bir fiyatla kalmış.

7000TL'ye hem iyi amfi hem iyi gitar alamazsınız, birinden birini seçmeniz gerek. Ben bir tane ikinci el Boss Katana-50 MK2 alıp, kalan paraya yine ikinci el bir Aria ya da Cort alın derim. Yine de yeterli olmayabilir.

Senin ana kaynağı amfi, amfiyi iyi alın, gitarı sonra değiştirirsiniz.

O yazdığınız gitar yaklaşık 10.000TL, o linkteki stokta olmadığından epey eski bir fiyatla kalmış.

7000TL'ye hem iyi amfi hem iyi gitar alamazsınız, birinden birini seçmeniz gerek. Ben bir tane ikinci el boss katana-50 MK2 alıp, kalan paraya yine ikinci el bir aria ya da cort alın derim. Yine de yeterli olmayabilir.

Senin ana kaynağı amfi, amfiyi iyi alın, gitarı sonra değiştirirsiniz.

Yazımda biraz anlam kargaşası olmuş kusura bakma. Hem amfi, hem gitar için ayrı ayrı 7000 TL bütçe. İki ürün için 7000 TL bütçe değil. Gerekirse gitarın fiyatından kısarak amfiye eklenebilir, önem verdiğim amfi olacak. 2.el gitar önerilebilir ama amfiyi sıfır istiyorum.

Geri
Yukarı