Metal Müzik Hakkında Yorumlarım

Metal müzik hakkında tek bildiğim Metallica grubu var. Tek Master Of Puppets parçasını dinledim. Daha şarkının ortalarına gelmeden kapattım. Bana hitap etmiyor o yüzden dinlemiyorum. Ama dinleyenede saygı duyarım. Master Of Puppets albümü dinle güzel.
Master of Puppets dinleyip "metal bana hitap etmiyor" demek "ben sarıdan nefret ediyorum demekki bütün renkler çok kötü" demek gibi bir şey.

Master of Puppets dinleyip "metal bana hitap etmiyor" demek "ben sarıdan nefret ediyorum demekki bütün renkler çok kötü" demek gibi bir şey.

Konunun muhattabı değilim ama aslında o anlama gelecek bir sonuç çıkartamadım ben. Sanırım hızlıca okuyup bir mesaj yazdınız.

Trash metalin en iyi yıllarını yakalayamamış olsam da; 89 yılından itibaren bir döneminin içindeydim. Benim için Kill em all ve ride lightning albümleri trash adına daha saf albümler.

"M.O.P" albümü her şey yerli yerinde olduğu, enstrümanların en ustaca seviyede çalındığı ve kaydedildiği, zirveye ulaşmış ve ustalığa fazlaca doymuş bir albüm.

Brutal ya da scream vokalli parçalar herkese göre olmuyor gerçekten. 2006'dan beri metal dinliyorum, ona rağmen vokal yüzünden öööfff yeter ya diyip kapattığım şarkılar olabiliyor. Ancak bu, metal müziğin tamamının böyle olduğu anlamına gelmiyor. Clean vokalli parçalar, hatta operavari kadın vokalli parçalar da bu türün içerisinde var. Onları keşfedemeden metale küsmek kendimizi bu zevkten mahrum bırakmak olarak geliyor bana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, hayatımda şu zamana kadar hiç metal müzik dinlemedim. İllaki bir yerde karşılaşmışımdır ancak aklıma hiç yoktu. Arkadaşım yanımda son ses metal açtı (ağır olanlarından) ve o an bir tık metalden uzaklaştım. Güzel hoşuma gidecek parçalar olabilir ancak o açtığı Metal'in ne ismini biliyorum ne de söyleyeni. Sanki kusarken aynı anda bağırıyor gibi bir ses çıkarıyor, kelimeleri belli olmuyor. Arkadaki elektronik gitar sesi bir tık hoşuma gitti açıkçası. Ancak o bağırma sesi beni gerçekten sinir etti. Sizce bu bir sanat mıdır? Sanata saygım sonsuz, ancak (bence) pek de iyi bir alan değil metal müzik. Yine diyorum burada yazdığım her şey tamamen öznel yargı. Bir şarkıdan tüm metali mi yorumluyorsun? Diyenler olabilir. Hayır tabii ki de. Bir çok metal dinledim ancak "o tarz" hoşuma gitmedi. Sizin metal hakkındaki düşünceleriniz nedir? Veya bir metal parçası önerebilir misiniz "düşüncelerini tamamen yıkacak" diyerek. Gerçekten nefret eden veya gerçekten aşırı bağımlısı olan var mı? Teşekkür ederim. (Nefret söylemli bir şekilde yorumlamazsanız sevinirim. Burada yazdığım her şey kendi düşüncelerimden oluşuyor.)
Metal dinlemeye death metal ile başlarsan zaten asla sevmezsin. Ben popüler olanlarla (Metallica, Disturbed) başladım, şimdi pek duyulmamış bandları dinliyorum. Viking metal. Eğer "Smoking Ruins" ve "Twilight Tavern" isimli şarkıları dinlersen ve beğenirsen bana söyle, bunun gibi bir sürü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı