Metal müzik ölüyor mu?

Katılım
27 Mart 2019
Mesajlar
4.491
Makaleler
3
Çözümler
8
Eskiden herkes metal müzik dinlerdi. Özellikle System Of A Down çok dinlenirdi. Son zamanlarda bu tarz şarkılar göremiyorum görsem bile dandik oluyorlar. Bir zamanlar milyarlarca dinlenmiş şarkılar ölüyor mu?

 
KS
KS
Roman Reigns Fanı
Katılım
27 Mart 2019
Mesajlar
4.491
Makaleler
3
Çözümler
8
System of a Down metalden çok, alternatif rock sayılır. Bir de hâlâ bir sürü sağlam albüm çıkıyor, belki de siz yanlış yerlere bakıyorsunuzdur.
Yok, System of a Down benim için asla kötü olabilecek bir ekip değil. Ama onların dışında alternatif müzikler cidden berbat gibi. Eski tadı yok yani ama eski metal müzikleri hala güzel.
 

Andar Han

Hectopat
Katılım
17 Aralık 2019
Mesajlar
3.842
Makaleler
1
Çözümler
23
Yok, System of a Down benim için asla kötü olabilecek bir ekip değil.

Yok, zaten müzikte ya da sanatsal mevzularda iyi kötü mefhumları kişisel durumlar.

Mesela, Haken geçen sene Virus ismiyle gayet hoş bir albüm çıkardı. Onun dışında yine eskilerden Exodus, Persona Non Grata ile old school trash müziği hala icra ediyor. Daha geçen ay Dream Theater, A View From The Top Of The World ile kaldığı yerden devam ediyor. Yine bir ay önce çıkan Mastodon, Hushed and Grim, taş gibi bir albüm. Hatta Helloween bile bu sene Helloween adında bir albüm yaptı. Bunlar dışında değişik türlerde Beast in Black, Cynic, Gojira, Soen, Leprous, Myrath vs. ve aklıma gelmeyen bir sürü sanatçı/grup, farklı farklı metal türlerinde üretime devam ediyor. Nerelerden takip ettiğiniz mühim.
 
Son düzenleme:

AoSDEATHSHOT

Centipat
Katılım
8 Aralık 2020
Mesajlar
489
Yer
İstanbul/Maltepe
Hocam herkes Rap müzik dinliyor artık. Çevrenizde 10 kişiye Rock müzik grubu söyle desen 9'u bilmez. Bizim okulda Rock kulübü var. Rap dinleyen birisi olarak ara sıra müzik atölyesinin önünden geçerken güzel parçalar çaldıklarını duyuyorum. Hala severek dinleyen kitle var.

Not: Rock Metal hakkında pek bilgim yok. Yanlış bilgi verdiysem kusura kalmayın.
 

Evil Belief

Decapat
Katılım
27 Aralık 2020
Mesajlar
2.084
Çözümler
11
Ölmüyor, sadece başkalaşım geçiriyor. Djent ve "core" grupları çoğaldı, yeni nesilden bazı insanlar metali bu gruplarla tanıdı. Zamanla bu müzikten vazgeçemeyenler köklerine inecektir. Her zaman yaşayacaktır. Bugüne kadar yapılan efsane albümler ömür boyu yeter zaten.
 
Yukarı