Metallica'nın yeni albümü "72 Seasons" çıktı!

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Yeni albümlerini, yeni turnesini ve yeni albümde bulunan yeni single'ını duyuran Metallica, albümün 14 Nisan 2023'te çıkacağını belirtti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Albüm Blackened etiketiyle yayınlanacak.

Şarkı listesi:
1. 72 Seasons
2. Shadows Follow
3. Screaming Suicide
4. Sleepwalk My Life Away
5. You Must Burn!
6. Lux Æterna
7. Crown of Barbed Wire
8. Chasing Light
9. If Darkness Had a Son
10. Too Far Gone?
11. Room of Mirrors
12. Inamorata

Albüm kapağı:
Eki Görüntüle 1587334

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Albüm Blackened etiketiyle yayınlanacak.

Şarkı listesi:
1. 72 Seasons
2. Shadows Follow
3. Screaming Suicide
4. Sleepwalk My Life Away
5. You Must Burn!
6. Lux Æterna
7. Crown of Barbed Wire
8. Chasing Light
9. If Darkness Had a Son
10. Too Far Gone?
11. Room of Mirrors
12. Inamorata

Albüm kapağı:
72-seasons.jpg

Son düzenleme:
Yeni albümlerini, yeni turnesini ve yeni albümde bulunan yeni single'ını duyuran Metallica, albümün 14 Nisan 2023'te çıkacağını belirtti.

Ooo hayırlı olsun. "Kill Em All" a dönüş gibi.
Sevdim şahsen Black albümleri sonrası yaptıkları en güzel iş olabilir.

Açıkçası ben direkt olarak giriş riffi ile ''Kill em All'' havası yakaladım. Zaten şarkıyı da Kill em All ayarında tutmuşlar. Lars Ulrich tüüüüm o koca 2000'ler boyunca doğru düzgün cross atamadı edemedi adama 60'ına yaklaşırken nur indi herhalde çatır çutur double cross atar oldu... Ben parçayı açıkçası beğendim Papa Het yine döktürmüş. Ancak artık birilerinin Kirk Hammett'a solo minvalinde wah pedalı ile garip sesler çıkarttığını söylemesi gerekiyor bence sdjkgh. Eskiden hiç değilse 2 scale bir quick pick atardı otogar tostçusu gibi az malzemeyle max verim alırdı artık onu da yapmaz oldu. Hayır biz dalga geçtikçe adam ''hıı öyle mi alın size daha beteri çelik aynaaa'' yapıyor resmen. Nakaratı ile konser playlistlik olmuş tam... Sahi konser demişken...
Metallica şimdiden 2023 ve 2024 turnesini açıklamış. Elbette biz yokuz. Ancak insan konser süreleri arasındaki boşlukları görünce ister istemez ümitleniyor ''Acaba ?'' diye... Ama maalesef grup şimdiden açıklamış duyurulan konserler haricinde ekstra bir konser olmayacak diye... Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek... Bize en yakın duran İsveç ve Polonya konserleri Gözümü karartıp bu ikisinden birine gitmeyi hedefliyorum...
Albümün konsept tasarımı ise tek kelimeyle bence fiyasko olmuş. Hayır diğer gruplarda da var bu yaşlandıkça sadelik yapacağız diye kötü kötü albüm kapakları çıkartıyorlar... Herneyse Türkiye sınırları dahilinde internet ortamında ilk defa dillendirmek isterim ''The Yellow Album'' hayırlı olsun. Umarım Hardwired'daki gibi albümün 2. yarısı tamamen filler parçalarla doldurulmamıştır. Ben albümden açıkçası birazcık erken dönem Metallica'sı tınıları ve nwobhm ezgileri almak isterim...

Son düzenleyen: Moderatör:
D. Mustaine olmadan Kill Em All seviyesine ulaşmak pek mümkün değil ama madem kuruluş hasreti çekiyorlar; günün birinde tüm kırgınlıkları kenara atıp Dave in de içinde olduğu bir albüm yapmalarını çok isterdim.

Böyle gruplar neden Türkiye' ye gelmiyorlar anlamıyorum. Gerçi zamanında gelen geldi ama, ben maalesef 2006 doğumlu olduğum için ve etrafımdaki insanlar gibi çakal çukal dinlemediğim için böyle grupları görmeyi özellikle de en çok Guns N' Roses'ı görmeyi hep hayallerimde yaşıyorum. 🥹

D. Mustaine olmadan Kill'em All seviyesine ulaşmak pek mümkün değil ama madem kuruluş hasreti çekiyorlar; günün birinde tüm kırgınlıkları kenara atıp Dave'in de içinde olduğu bir albüm yapmalarını çok isterdim.
Çok iyi olurdu böyle bir albüm gelseydi. Metallica feat. Dave Mustaine falan :D

Böyle gruplar neden Türkiye' ye gelmiyorlar anlamıyorum. Gerçi zamanında gelen geldi ama, ben maalesef 2006 doğumlu olduğum için ve etrafımdaki insanlar gibi çakal çukal dinlemediğim için böyle grupları görmeyi özellikle de en çok Guns N' Roses'ı görmeyi hep hayallerimde yaşıyorum. 🥹
Grupların gelmemesinden ziyade böyle bir Euro kuru varken Metallica, Rammstein, Iron Maiden gibi dev grupları Türkiye'ye getirebilecek bir organizasyon yok maalesef.

Geri
Yukarı