MetaMask hesabım çalındı

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, NFT projesi yapıyordum ve bunu tanıtmak için Opensea'nin Discord'una girdim. Orada tanıtım kanalları var, attım. Sonra adminin adı ve # ile biri yazdı. Gittim kontrol ettim dedim harbi aynı, sonra bu bana taklit bir proje yapıyorsunuz vs dedi. Ben de Cryptopunk çizim tarzıyla pixel art yapıyordum dedim, sanırım ondan. Bana site atıp cüzdan doğrulaması yap dedi, siteyi de güzel yapmış Discord adını ve cüzdan adresini bağlıyorsun. Sonra ilerledim, kurtarma kelimelerini istedi, dedim bir iş var ama o kadar da uğraştık, hesap silinmesin dedim. Gittim yine kontrol ettim. Harbi isim adminin isimle aynı. Gittim verdim. Bu Discord 1 tane fazladan boşluk koyunca aynı ismi almaya olanak sağlıyor hem de aynı # ile. Bu adam benim MetaMask hesabını aldı, içinde para vs yoktu zaten de bu NFT projesini başka hesaba taşıdım. Şimdi asıl sorum bu benim hesapla bir şey yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kelimeleri dijitalde saklamayın, kağıda yazıp saklayın deniyor sizin yaptığınıza bakın.
Bu bilgileri verdikten sonra hiçbir hak talep edemezsiniz. Bu hesaba tüm erişim hakkı var, her şeyi yapabilir.

İçinde para vs yok. Ucu bana dokunur mu? Zaten herhangi bir bilgide girmiyoruz metamask'e

O cüzdan artık kullanılmaz. Tekrardan MetaMask cüzdanı oluştur, bunun zararı yok dilediğin kadar cüzdan oluşturabilirsin. Yeni cüzdanını da bilmediğin etmediğin sitelere bağlama, kimseye de bilgilerini verme. Ayrıca Discord'dan hiçbir yetkili özel mesaj ile seni bir yere yönlendirmez. Cüzdanınla ilgili bilgilerini arkadaşınla bile paylaşma. Cüzdan adresini verebilirsin, onda problem olmaz.

Discord ve Telegram'da "Helpdesk" türevi adlar altında imitasyon hesaplarla yardım ediyor gibi gözükerek bu tip şeyleri yapıyorlar. Kurtarma kelimeleri hiçbir şekilde bir swap sitesinin, borsa sitesinin veya herhangi bir topluluğun yetkililerince istenmez. Bir kişi bunları talep ediyorsa tereddüt etmeden engelleyin.
Cüzdanınız hakkında ise bildiğim kadarıyla bir şey olmaz, sadece içindekilere erişmek amacıyla çalıyorlar. Bir varlıkları mevcutsa çaldıkları hesapların, kendilerine aktarıyorlar sadece. Başınıza bir şey gelmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı