Metin 2 girdikten sonra görüntü gidiyor

DULBIRAKAN

Hectopat
Arkadaşlar 3 gündür saçma bir sorunla başa çıkmaya çalışıyorum denedim fakat çözümünü bulamadım. Eski bilgisayarım Metin 2 oyununa girdikten 15 20 dakika sonra monitörde görüntü gidiyor, yani kasa ve klavye çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Ekran kartını söktüm silgi ile sildim, RAM'i silip yerini degiştirdim, eski yedek monitörüme taktım ama sorun düzelmedi anlayan varsa lütfen yardımcı olsun resimdeki beyaz yeni eskilerinde kahveregi çizgi çizgi oluyordu bazen simsiyah oluyordu bazen ekran kendi kendine kapanıp açılıyordu 2 veya 3 kere bir hatadan dolayı oldugunu ve kurtardıgını söylüyordu sonralarında tamamen görüntü gidiyordu ne yapmam gerekiyor bilmiyorum her yarım saatte bir bilgisayarı kapatıp tekrar açıyorum artık çok can sıkmaya başladı bu durum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200529_113149.jpg
    IMG_20200529_113149.jpg
    758,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içersinde işi değerlerini buraya at ısınmadan olabilir.

Bilgisayar çok eski ekran kartında fan yok demir plaka var zaten 2 3 gündür var bu sorun ısı degerlerine nereden bakacağım ki.
Kapanıp açılınca Radeon WattMan uyarısı geliyor mu?

Ya arada sırada kapanıp açılıyordu bir hatadan dolayı oldugunu söylüyordu zorladı kurtardı falan diyordu sonra tamamen kesiliyordu hatayı sürekli degil bazen veriyordu.

Bilgisayar çok eski ekran kartında fan yok demir plaka var zaten 2 3 gündür var bu sorun ısı degerlerine nereden bakacağım ki.

Ya arada sırada kapanıp açılıyordu bir hatadan dolayı oldugunu söylüyordu zorladı kurtardı falan diyordu sonra tamamen kesiliyordu hatayı sürekli degil bazen veriyordu.

MSI Afterburner indir o şekilde bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner indir o şekilde bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu degerlerden hangisi bilmiyorum tam olarak anlamıyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20200529_132325.jpg
    IMG_20200529_132325.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 35
Metin2 bilgisayarı ısındıracak bir oyun değil. Oyunun kurulu olduğu yerde şu an adını tam hatırlayamasam da config.exe olsa gerek bir uygulama var. Onu açtığınızda ufak pencere açılmalı. Orada çözünürlük, BGM, SFX gibi ayarlar olmalı. Orada bir yerde hangi donanım kullanılsın diye seçebildiğiniz kısım var. CPU, GPU veya otomatik olması lazım. Onu değiştirmeyi deneyin. Oyunu açmadan önce ayarı değiştirip kaydedin. Sonra oyunu açın.

Metin2 bilgisayarı ısındıracak bir oyun değil. Oyunun kurulu olduğu yerde şu an adını tam hatırlayamasam da config.exe olsa gerek bir uygulama var. Onu açtığınızda ufak pencere açılmalı. Orada çözünürlük, BGM, SFX gibi ayarlar olmalı. Orada bir yerde hangi donanım kullanılsın diye seçebildiğiniz kısım var. CPU, GPU veya otomatik olması lazım. Onu değiştirmeyi deneyin. Oyunu açmadan önce ayarı değiştirip kaydedin. Sonra oyunu açın.
Denedim otomatikten alıp işlemciye aktardım ama nafile

Yeni konular

Geri
Yukarı