Metin 2 için 2500-3000 TL CPU tavsiyesi

Hangisi daha iyi olur?

• İ5 10600K

• Ryzen 7 3800X

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Seradotwav

Megapat
Yer
Afyonkarahisar
Arkadaşlar, kafam çok karıştığından dolayı Metin 2 için işlemci önerisi isteyeceğim sizden.

Bu oyunun, işlemci ve RAM'e dayalı olduğunu biliyorum. Bazı kişiler "tek çekirdek önemli, Intel al." diyor. Bazıları ise "çoklu çekirdek önemli, AMD al diyor."

Benim için önemli olan en az 35-40 client açması.

Aklımda 2 tane işlemci var.
AMD tarafında:
3800X.
Intel tarafında:
10600K.
Önerilerinizi bekliyorum.

Metin2 tek çekirdek kullanan bir oyun. Bu yüzden tek çekirdek performansı daha iyi diye bilinen Intel işlemci almanızı tavsiye ederim.
Ama 35-40 Client açacaksanız daha çok çekirdekli 3800X daha etkili olacaktır diye düşünüyorum.

Bazıları ise "çoklu çekirdek önemli, AMD al diyor."
Metin2 için çoklu çekirdek önemsiz. Ama siz birden fazla Client açacağınız için iş değişiyor.

Metin 2 ve Knight Intel işlemcileri cidden daha çok seviyor :)

3800X seçtiğinize göre harici ekran kartı vardır diye düşünüyorum. 3800X fiyatlarında i7 10700F'de var, alternatifi olarak ekleyebilirsiniz.

Hocam, peki sizce hangisini almalıyım? 2500-3000 liraya kadar çıkabilirim.

Boş yapacak arkadaşlar yazmayı akıllarından bile geçirmesin. Boş ve gereksiz mesaj yazacaklar terk edebilir burayı.

Son düzenleme:
Yani kullanacağın anakarta da bağlı biraz. Tüm sistem detaylarını verebilirsen daha iyi olabilir.

Ama Metin 2 için 10700 serisi daha iyi olabilir.

Anakart için 1000-1500 lira bütçe ayırabilirim. Toplam olarak anakart ve işlemciye 4500 civarı bütçe ayıracağım.
Ram konusunda ise 2x16 yapıp sonrasında 2x16 daha ekleyip 4x16 yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı