Metin 2 için 2500-3000 TL CPU tavsiyesi

Hangisi daha iyi olur?

• İ5 10600K

• Ryzen 7 3800X

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
@Mithat Berhan hocamın da belirttiği gibi ben de VRM ve soğutma üniteleri diğer birçok Z çipset yonga setli anakartlardan daha sağlam herhangi bir B460M Mortar seviyesi anakart veya Z490 GAMING-X + 8C/16T Hyper-threading destekli bir i7-10700F/10700K alınması; Metin 2 gibi tekli çekirdek performasına önem veren, Intel optimizasyonuyla daha yüksek performans gösterebilen bir oyun için çok daha mantıklı ve doğru bir tercih olacaktır. Onun haricinde @Samotne Ciasteczka'un sunmuş olduğu tavsiyeleri de değerlendirebilirsiniz.

Hocam, 10700K'ya çıkmayı zorlayabilirim sanırım bakacağım ona. 10700F veya 10600K, 3800X'den daha fazla Client açabilir mi? Dediğim gibi en az 35-40 Client açık olacak arkada.

Açıkçası benim önerim şu şekilde olur:

Hocam, 10700K'ya çıkmayı zorlayabilirim sanırım bakacağım ona. 10700F veya 10600K, 3800X'den daha fazla Client açabilir mi? Dediğim gibi en az 35-40 Client açık olacak arkada.

O client olayını net olarak bilemeyeceğim, ben sadece o oyunda en yüksek performansı Intel kanadından alabileceğinizi belirterek uygun anakart modeli ve işlemci önerdim. Ama tahminen 8/16 bir işlemci olduğu için 35-40 değil 100-150 tane bile açabilirsiniz gibime geliyor.

O client olayını net olarak bilemeyeceğim, ben sadece o oyunda en yüksek performansı Intel kanadından alabileceğinizi belirterek uygun anakart modeli ve işlemci önerdim. Ama tahminen 8/16 bir işlemci olduğu için 35-40 değil 100-150 tane bile açabilirsiniz gibime geliyor.
100-150 açılmaz hocam be. :D
Teşekkür ederim yardımlarınız için. :)

100-150 açılmaz hocam be. :D
Teşekkür ederim yardımlarınız için. :)

Clienti daha çok arka planda çalışan sekme gibi bir şey zannetmiştim, o yüzden ufak bir tahminde bulundum, araştırmadan da yazmış gibi oldum aslında 😅, neyse hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, iyi günler dilerim.

Açıkçası benim önerim şu şekilde olur:
Bütçeli biraz aşıyor ama madem 10700K bu kadar fazla öneriliyor, ona bakalım. :)

Bütçeli biraz aşıyor ama madem 10700K bu kadar fazla öneriliyor, ona bakalım. :)
10700 modelinin sadece çarpan kilidi kapalı olması sıkıntı değil asıl sıkıntı termal açıdan iyi olmaması.

Soğutma dahil biraz aşabilir tabi ama değer diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı