Metin 2 için 2500-3000 TL CPU tavsiyesi

Hangisi daha iyi olur?

• İ5 10600K

• Ryzen 7 3800X

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Arkadaşlar, kafam çok karıştığından dolayı Metin 2 için işlemci önerisi isteyeceğim sizden.

Bu oyunun, işlemci ve RAM'e dayalı olduğunu biliyorum. Bazı kişiler "tek çekirdek önemli, Intel al." Diyor. Bazıları ise "çoklu çekirdek önemli, AMD al diyor."

benim için önemli olan en az 35-40 Client açması.

Aklımda 2 tane işlemci var.
AMD tarafında:
3800X.
Intel tarafında:
10600K.
Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam ben olsam 3800X alırdım da 3000 liralık sistem de rahat oynatır ki Metin 2'yi.

Ben de kararsız kaldım. Birisi diyor "tekli çekirdek" diğeri diyor "çoklu çekirdek" Arada kaldım.

10700 serisinin bu noktada sizi üzeceğini ihtimal bile vermiyorum, yine de etraflıca inceleyip etrafınızda buna benzer bileşen kullanan tanıdığınız olup Metin2 oynayan veya internet kaynaklarında i9-9900/10700 modellerinin bu noktada sunmuş oldukları performansı taratarak sorunuzun cevabına köklüce yaklaşabilirsiniz. Onun haricinde söz konusu oynadığınız oyun Intel'e daha yatkın, FPS değerleri sizin için çok kritik bir parametreyse 10700/10600(K) modellerinden vazgeçmeyin derim.

10700 serisinin bu noktada sizi üzeceğini ihtimal bile vermiyorum, yine de etraflıca inceleyip etrafınızda buna benzer bileşen kullanan tanıdığınız olup Metin2 oynayan veya internet kaynaklarında i9-9900/10700 modellerinin bu noktada sunmuş oldukları performansı taratarak sorunuzun cevabına köklüce yaklaşabilirsiniz. Onun haricinde söz konusu oynadığınız oyun Intel'e daha yatkın, FPS değerleri sizin için çok kritik bir parametreyse 10700/10600(K) modellerinden vazgeçmeyin derim.
Hocam, her yeri taradım. Sorup soruşturdum fakat doğru dürüst bilgi elde edemedim, piyasada yok.
Oynadığım oyunun FPS'inden ziyade dediğim gibi çok client açması gerek. 30 FPS bile yeterli.
@Sylveon ve @Jonathan North Z490 yerine bütçeyi bir tık daha düşürmek için Z390 mantıklı mı? Ne gibi eksileri olur?

OC yapmayacaksan, 10700K yerine 3000 TL'ye 10700 de alınabilir ve B460 anakartlarda VRM ve soğutma olarak iyi olmasının yanında fiyatının Z490 chipset anakartlardan kayda değer daha ucuz bir anakart varsa B460 anakart alabilirsin i7 ve i9'da çok bir fark olmuyor.
Hocam, her yeri taradım. Sorup, soruşturdum fakat doğru dürüst bilgi elde edemedim, piyasada yok.
Oynadığım oyunun fpsinden ziyade dediğim gibi çok Client açması gerek. 30 FPS bile yeterli.
@Sylveon ve @Jonathan North Z490 yerine bütçeyi bir tık daha düşürmek için Z390 mantıklı mı? Ne gibi eksileri olur?

Sadece 9. nesil ve 8. nesil kullanabilirsin. Aliexpress'te oldukça ucuza 9900 bulunuyor diye biliyorum fakat sıfırları hemen hemen 10700K fiyatına ve 1151 soket.

OC yapmayacaksan, 10700K yerine 3000 TL'ye 10700 de alınabilir ve B460 anakartlarda VRM ve soğutma olarak iyi olmasının yanında fiyatının Z490 chipset anakartlardan kayda değer daha ucuz bir anakart varsa B460 anakart alabilirsin i7 ve i9'da çok bir fark olmuyor.
OC yaparsam daha fazla client açılabilir mi? Açılabilirse yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı