Metin 2 Kombo Sanatı Nedir?

Uranos

Hectopat
Evet dostlarım, yıllardır Kombo Sanatı merak ettim ne diye?
Test ettim ve sizlere ne olduğunu açıklayım.

Kombo Sanat en fazla 2. seviye olur ve cidden kolay bir şekilde öğrenilen bir sanattır oyunda.
İşlevi ise şudur;
Her karakterin (Lycan'dan emin değilim), dördüncü düz vuruşu yere düşürür.
Lakin Kombo Sanatı'nı öğrendiğiniz takdirde birinci ve ikinci vuruşlar aynı lakin üçüncü vuruş 2 düz vuruşu aynı anda yapıyor.
En son ise rakibi yere düşüren dördüncü vuruşu yapıyor.

Yani Kombo Sanatı olmadan ve saldırı vuruşunuz 100 iken; 4 vuruşta 400 vurursunuz,
Kombo Sanatı öğrendiğiniz takdirde ve saldırı vuruşunuz 100 iken; 4 vuruşta 500 vurursunuz.

DracheN

Megapat
Ben oynadığımda en son kılıçla vururken 3 hamleyle vuruyor ya saldırı yaparken artık 5 hamleyle vurulabiliyor kombo sanatını okuyunca.

SypeR

Terapat
Yer
Sakarya
Yanlışın var. Kombo sanatı seviyesine bağlı olarak son vuruşa ekstra hamleler ekler. Yani, kombo sanatı olmayan (veya kapalı durumda olan) karakterde 4. vuruş (yani bitirici yere vuran vuruş) arka arkaya vurduğun (kombo) vuruşların sonuncusudur. Kombo özelliğini açtığınızda ise 1. seviyede arka arkaya 5 vuruş; Kombo özelliğinin 2. seviyesinde ise arka arkaya 6 vuruş yaparsınız. Buradaki yeni yere vuran vuruşlar ise (seviyeye bağlı) 5. ve 6. vuruşlarınız olur.

Bu durumu özellikle yakın dövüş olan bir ninja ile gözlemleyebilirsin.

Dipnot: Tüm ilkokul ve ortaokul hayatımı gömdüm bu oyuna desem yeridir. Lisede ise arada takılıyordum. :)

efemint

Nanopat
Bunu hiç denemedim ama yıllardır oynarım kombo sanatı ekstra düz vuruş sağlamakdan başka bir katkısını görmedim özellikle hasarı arttırdığını hiç görmedim. Yani 4 vuruş yerine 5-6 vuruş yapıyoruz tek olayı bu bildiğim kadarıyla ve bu vslerde genellikle insanların kullanmak istemiyeceği bir kombo.

Yer
Trabzon
Vuruşları sayı ile vermek doğru değil Ninja yakıncıda mı 5 sonra 6 vurus yapıyor?

Kombo sanatı 2 kademeden oluşuyor. Düz vuruş sayısını artırıyor. Çoğu 4 > 5 > 6 diye gidiyo ama Ninjanınki daha farklıydı sanırım iyi araştırmak gerekiyor.

Kombo sanatının en büyük etkisi, elde ort + sersem varsa rakibi kendi içine doğru çekiyor. O ek vuruşlarla adam sizden uzaklaşamıyor sadece düz vuruşla kesiyorsunuz. Bunu en iyi kullanan Sura Büyülüsilah ve Şaman iyileştirmeci bu ikisinin animasyonları en etkili 2 karakter oluyor.

Lakin bazı PVP serverlerde oyun ayarlarıyla oynandığı için değişebilir bu durum.

Yekta Croft

Kilopat
Yer
Kepez, Antalya
Kendimi 2007'de sandım bi an nasıl konu bu ya :d

SypeR

Terapat
Yer
Sakarya
Vuruşları sayı ile vermek doğru değil Ninja yakıncıda mı 5 sonra 6 vurus yapıyor?
Evet, 5 ve 6'yı vuruyor. Yakınlaşıp izleyebilirsin. Bıçağın son sallayışları hatta daha havaya doğru gidiyor.

Bunu en iyi kullanan Sura Büyülü Silah ve Şaman İyileştirmeci bu ikisinin animasyonları en etkili 2 karakter oluyor.
Yakın dövüş ninja ileriye fırlatmadığı için onda da gayet etkili bir kullanıma sahip oluyor.
vslerde genellikle insanların kullanmak istemeyeceği bir kombo.
VS'lerde karşı tarafı atmadığı için aslında kullanılması gereken bir özellik.

efemint

Nanopat
Evet, 5 ve 6'yı vuruyor. Yakınlaşıp izleyebilirsin. Bıçağın son sallayışları hatta daha havaya doğru gidiyor.

Yakın dövüş ninja ileriye fırlatmadığı için onda da gayet etkili bir kullanıma sahip oluyor.

Vs'lerde karşı tarafı atmadığı için aslında kullanılması gereken bir özellik.

Vslerde karşı tarafı yere geç attığı için kullanılması mantıklı değil. Yani bir ninja karakteri savurmadan nasıl kesebilir bedensel savascı veya büyülü silah sura için yerde sektirmek epey bir önemli.

SypeR

Terapat
Yer
Sakarya
Yani bir ninja karakteri savurmadan nasıl kesebilir?
:) :) :) Ne Suralar indirdim ben kombolu Ninjayla... Ninjanın asıl avantajı seri yetenek (skill) ve vurabilmesidir zaten. Bunu kullanıp düzgün efsun dizilimi ile anca tuşlara sizden daha hızlı basabilen birisi sizi yener.

Yeni konular

Yukarı