Çözüldü Metin 2'de Won satmak neden kurallara aykırı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Dostlarım, won almak veya won satmak neden Metin 2 yönetimine aykırı bir durum ki?
İnsanlar emekleri ile kazandıklarını, makul bir fiyata satabilir yani.

Rol yapmadır.

Ne bekliyor yöneticiler anlamadım. Fahiş fiyatlar ile ve oyunun zorluğu insanlar won almaya itiyor.
Pay to Win acayip derecede işliyor.

Çok saçma ya.

İnsanlar yangını kasar, satar veya alır. Bu durum onları niye ilgilendiriyor anlamadım.
Sanki kendileri satmıyormuş gibi davranıyorlar.

Şirket kendisinin para kazanmasını istiyor çünkü. Ayrıca dünyanın en amaçsız en boş oyunu. Bunun kadar oyuncusunu iplemeyen bir firma yoktur. 10 küsür yıldır oyunda bir gram değişiklik yok. Birde tek oynayanlar biziz. Diğer ülkelerin serverleri bomboş. :D

Şirket kendisinin para kazanmasını istiyor çünkü. Ayrıca dünyanın en amaçsız en boş oyunu. Bunun kadar oyuncusunu iplemeyen bir firma yoktur. 10 küsür yıldır oyunda bir gram değişiklik yok. Birde tek oynayanlar biziz. Diğer ülkelerin serverleri bomboş. :D
Para kazanmak uğruna; yaptıkları tüm bossları, sadece para ödeyenler kesip, kalanları etp gibi bomboş olaylar ile aynı sıkıcı şeyler yaptırırsa, kimse kalmaz.

Şirketin yaptıklarına katlanarak oynamaya devam edenleri hayranlıkla seyrediyorum 😂
Abi oyun rol yapma oyunu. Kendine çekiyor ister istemez. Ortamı güzel çünkü; parti, maden, balıkçılık, para kazanma, ticaret, evlilik falan bir çok aktivite barındırıyor.

Kendi tarzına göre bir karakter seçip, onunla gelişiyorsun.

O değil, Metin 2 forumda bunları eleştiriyorsun ya, "ban yer mi hesabım" diye bir korku oluşuyor. Mafyacılık resmen.

Forum hesabım çok ban yedi. Suratlarına çarpmaktan yoruldum bıraktım. MMORPG oyunlara pek sıcak bakmamaya başladım. Bağımlılık noktasında büyük sıkıntılar yaratıyor. Tavsiyem herkes kendini kurtarsın bu illetten 😀

Forum hesabım çok ban yedi. Suratlarına çarpmaktan yoruldum bıraktım. MMORPG oyunlara pek sıcak bakmamaya başladım. Bağımlılık noktasında büyük sıkıntılar yaratıyor. Tavsiyem herkes kendini kurtarsın bu illetten 😀
LoL oynamaktan güzeldir ya. 337 level hesabım var ama Metin2'den aldığım keyfi vermiyor LoL.
Çünkü oranın da saçmalıkları var.

Mesela para kazanmak için belirli karakterlere döngü olarak kostüm çıkartıyorlar. Sezonda 3 kes Lux, Yasuo, Ezreal, Sivir, Soraka, Leona gibi charlara kostüm çıkıyor. Bu da benim gibi bir Kindred oyuncusuna 4 yılda bir kostüm çıkartınca üzücü bir duruma getiriyor.

Ve Riot Games, para babası olmasına rağmen; Popüler kültürün kölesi hatta köpeği olmuş durumda diyebilirim.

Ayrıca rekabetçi oyuncuların kitlesi; kibirli, kin kusan ve bencil bir konuma ulaşıyor zamanla. Takım arkadaşın bile oyunu sana zehir ediyor.

Bir de Metin2'de karakter sınıfı var. LoL'de ise karakterlerin hikayeleri ve hayatları var. İster istemez oyuncu ile bağ kurdurup, duygusal boşluklara sokabiliyor. Yakın çevremde biri Soraka neden utangaç diye sorguluyordu XD.

Geri
Yukarı