Metin2 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Açıkçası 2007'den beri izliyorum. 2009'dan beri oynuyorum. Asla bırakamadım oyunu. Hep kısa veya uzun aralar verdim.
Ara sıra yine Metin2 hevesim gelir. Bir PVP server bulur, başlarım. 2 aya yine ara veririm. Sonsuz bir döngü halinde devam ediyor yıllardır.
Siz ne düşünüyorsunuz? Oynadınız mı? Bırakabildiniz mi?

Hiç oynamadım. Sanırsam yaş kitlesi çok farklı bir oyun. 14-15'den 25-30'a kadar geniş bir yaş kitlesi var.

Yine kendine has Asya atmosferi esintisi...

Ramazan silahı, zaman geçirmek için çerez oyun :)

Galiba ben hiç RPG oyunu oynamadım.

Hiç oynamadım. Sanırsam yaş kitlesi çok farklı bir oyun. 14-15'dan 25-30'a kadar geniş bir yaş kitlesi var.

En son oynadığım PVP serverdaki loncamızın DC sunucusu vardı. Evli, çocuklu olmayan bir ben varım.

Hiç oynamadım. Sanırsam yaş kitlesi çok farklı bir oyun. 14-15'den 25-30'a kadar geniş bir yaş kitlesi var.

"Yaklaşık 15 yıl önce yayınlanan Metin2’nin oyuncu kitlesinin çoğunlukla 20 yaşının üzerinde olması dikkat çekti. 20 yaş ve üzeri oyuncular, Metin2 topluluğunun %90’ını oluştururken; %70’lik kesim 20-25 yaş aralığında yer alıyor. 15 Yaş altı kitlenin en çok tercih ettiği oyun Zula olurken; Zula’nın en popüler olduğu şehir Bursa oldu." Daha ayrıntılı kaynak: Webtekno Haberi

Açıkçası 2007'den beri izliyorum. 2009'dan beri oynuyorum. Asla bırakamadım oyunu. Hep kısa veya uzun aralar verdim.
Ara sıra yine Metin2 hevesim gelir. Bir PVP server bulur, başlarım. 2 aya yine ara veririm. Sonsuz bir döngü halinde devam ediyor yıllardır.
Siz ne düşünüyorsunuz? Oynadınız mı? Bırakabildiniz mi?
Popüler olduğu zamanlar oynayamadığım şuanda ise başlamak istediğimde "Onca insan yıllarca oynamış kasılmış benim orada ne işim var" dedikten sonra vazgeçtiğim oyun.

En sevdiğim oyunlardan birisidir, kendimi bildim bileli bu oyunu oynarım ancak mahvettiler. Çook uzun süredir TR oynamıyorum. Bazen de PVP sunucularına giriyorum. Hatta şu sıralar Simya ve Lycan'ı olan bir sunucuya başlamayı düşünüyorum ama aklımda öyle bir sunucu yok. TR'yi cidden mahvettiler. Eskiden Çelik'i olan kral oluyordu. Birkaç sene evvel yere artısız Beta Zırh ve Zehir Kılıcı atanları gördüm. Hemen kapmıştım ve meğerse "1M" bile etmiyormuş. :) Bu nedenle Metin2 TR bitmiş. Zaten hileden de geçilmiyor.

En son 1 sene önce falan Zeo MT2 açılmıştı ve onu oynamıştım. Çok emek vermiş ve yükselmiştim. Tabii şimdiye kadar gelen 50.000 PVP sunucusunun 50.001 tanesinde olduğu gibi 3. ayından sonra o sunucuda da %75 oyuncu azalmasına gidildi ve bütün eşyalarımı dağıtıp, oyunu bıraktım. Ondan beridir de kendime gelemiyorum, zira bir PVP sunucusuna verdiğim en büyük emeği orada vermiştim. Yine de en az 2 senedir kapanmamış bir sunucu bulursam başlayıp, günde 2 saat falan oynayarak uzun sürede yükseleceğim. Hatta öyle bir sunucu bilen varsa, ruh halime göre beraber de başlayabiliriz. :) Son 2-3 senedir oyun oynamak bana kendimi kötü hissettiriyor, vicdan azabı çekiyorum ve bu yüzden neredeyse hiç oyun oynamıyorum. :( Sorumluluk sahibi olmak insanı bazen üzüyor.

En sevdiğim oyunlardan birisidir, kendimi bildim bileli bu oyunu oynarım ancak mahvettiler. Çook uzun süredir TR oynamıyorum. Bazen de PVP sunucularına giriyorum. Hatta şu sıralar Simya ve Lycan'ı olan bir sunucuya başlamayı düşünüyorum ama aklımda öyle bir sunucu yok. TR'yi cidden mahvettiler. Eskiden Çelik'i olan kral oluyordu. Birkaç sene evvel yere artısız Beta Zırh ve Zehir Kılıcı atanları gördüm. Hemen kapmıştım ve meğerse "1M" bile etmiyormuş. :) Bu nedenle Metin2 TR bitmiş. Zaten hileden de geçilmiyor.

En son 1 sene önce falan Zeo MT2 açılmıştı ve onu oynamıştım. Çok emek vermiş ve yükselmiştim. Tabii şimdiye kadar gelen 50.000 PVP sunucusunun 50.001 tanesinde olduğu gibi 3. ayından sonra o sunucuda da %75 oyuncu azalmasına gidildi ve bütün eşyalarımı dağıtıp, oyunu bıraktım. Ondan beridir de kendime gelemiyorum, zira bir PVP sunucusuna verdiğim en büyük emeği orada vermiştim. Yine de en az 2 senedir kapanmamış bir sunucu bulursam başlayıp, günde 2 saat falan oynayarak uzun sürede yükseleceğim. Hatta öyle bir sunucu bilen varsa, ruh halime göre beraber de başlayabiliriz. :) Son 2-3 senedir oyun oynamak bana kendimi kötü hissettiriyor, vicdan azabı çekiyorum ve bu yüzden neredeyse hiç oyun oynamıyorum. :( Sorumluluk sahibi olmak insanı bazen üzüyor.
Son oynadığımız PVP'de neredeyse eski ortamı yakalamıştım. Bir kardeşim vardı, benim çarım onun, onun çarı benimdi. Birbirimize destek çıkarak inanılmaz hızlı tamamladık çarları. Lonca falan derken 1-2 aya oyun bizim olacaktı. O kadar iyiydik rakip loncalardan. Sonra 4k online sayısından bir anda 500-600'e düştü. Çoğu itemlerimiz silindi. Herkes sırayla oyunu bırakıyordu.
O kardeşime veda bile etmeden oyunu silmiştim sinirden...
Daha da PVP oynamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı