Çözüldü Metin2 PvP server metin2.create_no_appropriate_device hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

HuseyinBlk

Centipat
Daha fazla  
Metin2'ye verdiğim uzun bir aradan sonra üniversite sınavımın bitmesi ve aynı zamanda oynadığım bir MMORPG oyunun kötüleşmesiyle beraber geri dönmeye karar verdim. Güncel PvP serverlerden bir serveri indirdim (foruma hakim olmadığım için isim vermek istemedim şimdi reklam yerine geçerse uzaklaştırma yemeyelim) oyunu açtım fakat o da ne iğrenç bir log hatası alıyorum başlıkta belirttiğim hata. İnternet üzerindeki ne kadar ayar varsa denedim bu arada kullandığım laptop modeli HP Pavilion Gaming 15-DK0xxx modeli GTX 1660 Ti ekran kartı ve i5 9300h işlemci mevcut. Intel'in programına girip çözünürlük değiştim olmadı uyumluluk sorunu giderme yaptım gene çözemedim hatta bu gelişmiş ayarlardan dep ayarını bile yaptım ve sonuç gene hüsran, acaba bu forumda derdime derman olacak bir abim, ablam, kardeşim var mıdır acaba?
(Not: Server kaynaklı mı diye farklı PvP serverlerde denedim gene aynı)
Hata ekran görüntüsü: resim_2021-01-24_020956 - Hızlı Resim

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorun bende de mevcuttu ama çözümü basitmiş. HP laptoplarda garip şekilde 800x600 çözünürlük yok ve bu durum metin2 gibi 800x600 tabanlı oyunların açılmasında hata yaratıyor tıpkı bu aldığımız hata gibi. Laptop olduğu için özel çözünürlük girilemiyor intel kontrol panelinden ama 3. parti yazılımı ile 800x600 çözünürlüğü ekleniyor. Buyrun program budur.Rehber: CRU ile özel çözünürlük oluşturma
Aynı sorun bende de mevcuttu ama çözümü basitmiş. HP laptoplarda garip şekilde 800x600 çözünürlük yok ve bu durum metin2 gibi 800x600 tabanlı oyunların açılmasında hata yaratıyor tıpkı bu aldığımız hata gibi. Laptop olduğu için özel çözünürlük girilemiyor intel kontrol panelinden ama 3. parti yazılımı ile 800x600 çözünürlüğü ekleniyor. Buyrun program budur.Rehber: CRU ile özel çözünürlük oluşturma

Çözüm
Aynı sorun bende de mevcuttu ama çözümü basitmiş. HP laptoplarda garip şekilde 800x600 çözünürlük yok ve bu durum Metin2 gibi 800x600 tabanlı oyunların açılmasında hata yaratıyor tıpkı bu aldığımız hata gibi. Laptop olduğu için özel çözünürlük girilemiyor Intel kontrol panelinden ama 3. parti yazılımı ile 800x600 çözünürlüğü ekleniyor. Buyurun program budur.Rehber: CRU ile özel çözünürlük oluşturma

Çok teşekkür ederim açabildim sayende mesajınıda çözüm olarak seçtim.

Geri
Yukarı