Metin2 Steam'den kaldırılıyor!

Bence öyle bir şey almaz. Oyun resmen bitmiş ve hiçbir şirket oyunu satın almak istemez. Ana sunucu bitmiştir. Öldü o bir fatiha okuyun adına. İlla oynamak isteyenler gidip PvP oynasın, TR'ye ömrünü harcamasın.

Düzgün bir PvP'de kalmadı ki. Hep 2 ayda kapanan sunucularla doldu ortalık.

P2W olduğu doğru fakat abarttığın kadar değil hocam. Full+Full'den kastınız ne bilmiyorum ama ortalama seviyeye gelmek için 4 5 ay oynansa yeterli.
Full+Full'dan kastım yani zırh iç itemler silah her şeyiyle çarı en iyisi yapmaktan bahsediyorum. Full level ve full en iyi itemler. Bu şekil de gelişmek kaç yılınızı alır. Bakın ben rina mt2 de bile 7-8 ay da ortalama bir oyuncu oldum. Seviyeden kastınız sadece level ise, level ile olmuyor.
Düzgün bir PvP'de kalmadı ki. Hep 2 ayda kapanan sunucularla doldu ortalık.
Hayır. Asla öyle değil. Hiç kapanmayan bir sürü sunucu var. Mesela rina mt2, hisar mt2, karaymt2. Özellikle rina mt2 7-8 yıldır kesintisiz açık. Sunucu kapatılmıyor.

Full+Full'dan kastım yani zırh iç itemler silah her şeyiyle çarı en iyisi yapmaktan bahsediyorum. Full level ve Full en iyi itemler. Bu şekil de gelişmek kaç yılınızı alır. Bakın ben rina MT2 de bile 7-8 ay da ortalama bir oyuncu oldum. Seviyeden kastınız sadece level ise, level ile olmuyor.

Şahsen TR sunucularında o kadar zor değil. Gerçekten oynamayı seversen 4 5 ayını alır. Ama ileri Boss'lar için uzar o süre. Rina MT2 ile TR ayrı dünyalar hocam yine de Rina'da oynamadım bilmediğim server.

Şahsen TR sunucularında o kadar zor değil. Gerçekten oynamayı seversen 4 5 ayını alır. Ama ileri Boss'lar için uzar o süre. Rina MT2 ile TR ayrı dünyalar hocam yine de Rina'da oynamadım bilmediğim server.
Millet parayı basıyor gerçekten artık oynanmayacak durum da. O kadar basit değil. Eskiden oynanırdı ama artık şuan gerçekten kesinlikle oynanmaz. Oynayan yok zaten eğlenceli olmaz. Eğlenceli olması için kalabalık olması lazım. Rina mt2 de günlük 3000-4000 oyuncu oluyor. Ana sunucudan bile daha fazla.

Millet parayı basıyor gerçekten artık oynanmayacak durum da. O kadar basit değil. Eskiden oynanırdı ama artık şu an gerçekten kesinlikle oynanmaz. Oynayan yok zaten eğlenceli olmaz. Eğlenceli olması için kalabalık olması lazım. Rina MT2 de günlük 3000-4000 oyuncu oluyor. Ana sunucudan bile daha fazla.

Dediğim gibi P2W olduğuna itirazım yok ama emekçi biriysen yapılabiliyor. Ben zaten oynamayı bıraktım artık PvP'de TR'de sarmıyor.

Dediğim gibi P2W olduğuna itirazım yok ama emekçi biriysen yapılabiliyor. Ben zaten oynamayı bıraktım artık PvP'de TR'de sarmıyor.
P2W konusu tartışmaya kapalı zaten. Şuan emekçi birisi de oynayamaz. Eskiden emekçi birisi tr oynayabilirdi. Ama tekrar dediğim gibi şuan oynanmaz. Ben de pvp oynuyordum ama bir süre sonra pvp sunucuları da P2W olmaya başladı yavaş yavaş. O yüzden bu güzel oyuna kökten veda ettim.

Ben oynadığım zamanlar Steam mağazasında satılan içerikler ile oyun mağazasında satılan içerikler arasında avantaj ve fiyat farkları bulunuyordu. Üstelik oyuna Steam ile girenler oyun içi mağazadaki avantajlardan yararlanamıyordu. Böyle aptal bir sistemle iyi bile dayandılar Steam'de.

P2W konusu tartışmaya kapalı zaten. Şuan emekçi birisi de oynayamaz. Eskiden emekçi birisi tr oynayabilirdi. Ama tekrar dediğim gibi şuan oynanmaz. Ben de pvp oynuyordum ama bir süre sonra pvp sunucuları da P2W olmaya başladı yavaş yavaş. O yüzden bu güzel oyuna kökten veda ettim.
Metin 2'yle bayağı geçmişiniz varmış. Ne zaman ve nasıl başladınız? İlk zamanlar nasıldı biraz tarif edebilir misiniz? Şu an Metin 2 sizin için ne ifade ediyor?

Metin 2'yle bayağı geçmişiniz varmış. Ne zaman ve nasıl başladınız? İlk zamanlar nasıldı biraz tarif edebilir misiniz? Şu an Metin 2 sizin için ne ifade ediyor?
Metin 2 oyununa ilk olarak abim arkadaşlarıyla başlamıştı. Ben biraz küçüktüm. Ama örümcek mağarasına gidip, space'e basılı tutup örümcekleri kesmek nedense felaket derecede bir zevk veriyordu. Oyun bundan ibaret değil ama küçüktüm sonuçta, bundan başka bir şey yapamıyordum. Biraz daha büyüyünce, ve oyunu yavaş yavaş daha da öğrenmeye başlayınca kendime yeni bir hesap açtım. Ama tabii ki o zamanlar yine çok büyük değildim küçük sayılırdım. Karakterimin adını "omerbaba44" yaptım diye hatırlıyorum. :D Vay be, şimdi duygulandım. İşte gidip karakterimi kasmak ve level atlamak gibi şeyleri yapabiliyordum başlarda. Ama deli gibi kasıyordum. Abim mesela arkadaşlarıyla takılır, vs atar çıkar. Kasılmaya üşenir. Ama ben bir kasıyorum bir kasıyorum saatlerce. Ve sıkılmıyorum çok zevkli, keyifli geliyor. Hatta tam olarak ne olduğunu hatırlamadığım ama değerli olan bir item düşürmüştüm kasılırken. Dayımın oğulları ver ömer ver falan diyorlardı. Vs atıp geri vereceğiz diyorlardı. Ben güvenemem size diyip vermiyordum. Millete abi çekip para, item dilenmedim hiç. Çok fazla emek veriyordum küçücük yaşım da. Metin 2 hayatımın parçası gibi oldu o kadar bağımlı oldum ki. İlkokuldaydım o zamanlar tabii. Hep dersi dinlemek yerine aklım ev de, metin 2 de oluyordu. Bir an önce şu okul bitsin hemen eve gidip metin 2 oynayayım diyordum. Oyuna aşık oldum resmen o derece seviyordum. Millete vs isteği atmayı falan öğretti abim. Tabii ben milletle vs'lere başladım. Küçük olmama, parmaklarımın küçücük olmasına rağmen kestiğim çarlar vardı. Benim çara ben çok level kasmıştım. He bir de, kimseye dilenmedim dedim. Ama benim başka bir dayımın oğlu vardı. (Düşürdüğüm itemi isteyen kuzenim değil, başka bir dayımın oğlu) Bu, abisiyle sürekli milletin çarlarını soyuyordu. Beni nedense aşırı severlerdi. Çok iyi hatırlıyorum sürekli beni yanlarına çağrıyorlardı seviyorlardı. Abim ve diğer kuzenlerime item vermiyorlardı ama bana çalıntı olan bir kaç item ateşliyorlardı. Hesabım çok sağlam olmuştu yani. Kuleye çıktığım zamanları da hatırlarım. Çok çok anım var ama tam olarak hatırlamıyorum. Ama bir süre sonra, abim, kuzenlerim ve çoğu kişi metin 2'yi bıraktı. Ben tek başıma kaldım. 3-4 ay kendim oynadım oyunu. Ama bir süre sonra, abim bırakmam gerektiğini, ve bu oyunun çok bağımlı yaptığını söyledi. Bırak şu oyunu dedi. Ve ben de, abimin zorlamasıyla oyunu bıraktım. O zaman kastığım "omerbaba44" çarı belki hala duruyordur. Ama ne kullanıcı adını, ne de şifresini hatırlamıyorum. E-posta m-posta gram zerre şey hatırlamıyorum. Sonra aradan 1-2 yıl geçti. Oyun bağımlı yapıyor diyen abim, bu sefer arkadaşlarıyla saltanat mt2 sunucusuna başladı. Dedim "ben de başlıyorum tekrardan anasını satayım " Abim ve ben ortak hesap kullanmaya karar verdik bu sefer. Çünkü dediğim gibi, abim level kasmaktan sıkılıyor ama ben çok zevk alıyorum. Abim "zevk alıyorsan bari çarlarımız ortak olsun ortak çarımızı kas" dedi. Ben de bunu uygun gördüm. Bizim çok çakal olan başka da bir kuzen var. (Kuzenler bol biz de :D) Bunun sayesin de bir zamana kadar leveli ben kasmadım. Bizim eve her geldiğin de metin 2 ye giriyorduk. Oyun da bir keriz buluyordu. O kerize hesabı kas, para vereceğim diyordu. Biliyorsunuz, bir kişiyle grup kurunca, exp'ler her iki karaktere de dağıtılıyor. Bir kişi kasılmasa sadece diğeri kasılsa bile kasılmayan kişiye de exp geliyor. O enayi bizi baya kasmıştı. Hatta o zamanı hiç unutmuyorum, hadi artık bu kadar kasma yeter paramı ver diyordu. Kuzenim ise sürekli 3 tüp kaldı, 3 tüp kaldı diyip kastırdıkca kastırdı. En son adam "e yeter bu kadar daha hayatta kasmam hadi ver paramı" dedi. Kuzenim ise adamı bloklayıp ışınlandı kaçtı gitti. :D Saltanat mt2 hakkın da bir bu anıyı hatırlıyorum başka pek hatırlamıyorum. O zamandan sonra çok uzun bir süre metin 2 oynamadım. Sonra 1-1,5 yıl sonra Rina mt2 sunucusuna başladım. Orada yine abimle ortak bir hesabımız vardı. Çarımızın adını "KARTALGIBIUC"' yapmıştık. Yine her zaman ki gibi levelleri hep ben kasıyordum. 150 levele kadar getirdim çarı. (O sunucu da son level 250 bu arada) Abimin yaptığı şey, milletin çarını kesmek. Vs atmak. Ama en çok parayı bize abim kazandırıyordu. Mükemmel ticaret yeteneği vardı. Bir ara çok mükemmel bir fiyata bir itemi sattı. Ama bir gün çok uğraşarak aldığımız yeşil rina savaşçı zırhı ve güneş kılıcını mükemmel bir dolandırma taktiği ile ben keriz gibi kaybettim. Sonradan tekrardan başladım sunucuya. Ama 3 ay önce falan tekrar bıraktım. Şuan metin 2 benim için ölü bir oyun. Bir bataklık gibi. Battıkca batıyor. (Aşırı uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkürler. Benim için gözünüzü yorup okuduğunuz için :))

Yeni konular

Geri
Yukarı