Metro evreninde geçen bir RPG nasıl olurdu?

Makaleler
1
Yer
Moscow Metro
Daha fazla  
Metro evreninde geçen isterseniz artyom gibi maceracı olabileceğiniz, isterseniz sınırı koruyan askerlerden biri, isterseniz seyyar tüccar olup metroyu gezebilecek biri, isterseniz silah tüccarı olup silah pazarlayacak biri olmak ister miydiniz? Olsa özellikle de bir oyun içinde sadece NPC'ler değil 10-15 Tane'de oyuncu olsa ve ortamın Rp'sini düzgün yapsalar harika olmaz mıydı? Oyunun hikayesinin çizgisel olması da güzel ama ben o ortamların yaşadığını görmek ve o metroyu gezmek istiyorum.

Böyle bir oyunu yapmanın da imkansız olduğunu düşünmüyorum. Metro Exodus mekanik ve grafikli bir oyun olur, dışarısı da olur tabii ama çok tehlikeli olur. Kendi metro istasyonunuz da seçimlere katılıp başkan olmak sonra orayı yönetmek. Asker atamak, diğer istasyonlarla ittifak kurmak harika olurdu. Düşünmesi dahi çok güzel. Dediğim gibi bence yapılabilir. Üstüne uğraşınca RDR 2, Witcher 3, veya GTA 5 gibi oyunlar yapılabiliyorsa bu da yapılabilir. Üstüne milyonlar akıtmaya gerek yok. Ortalama bir stüdyoda yapabilir. Keşke 4A Games böyle bir proje yapmayı düşünseydi ama tamamen hayalden ibaret. Tabii şu an sadece nasıl olurduyu tartışıyoruz. Sizce nasıl olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
S.T.A.L.K.E.R'de aradığını bulabilirsin belki ama metrolar yok ve RPG yönü çok zayıf.
Metronun formülü güzel bence, RPG olayı bozabilir gibi geldi biraz.
Bu arada metrolar yok ama metronun o kapalı atmosferini veren yer altı mekanları var.

Metro içerisinde gezmelik o kadar alan yok. Çok çeşitli şeyler de yok. Kıyasladığın oyunlar kadar büyük bir şey oluşmazdı.
En mantıklısı Artyom merkezli ama serbest bırakan bir oyun yapmak olurdu. Kitapta sadece şurada şunlar var diye bahsedilen yerler bile var. Oralara kendi isteğimizle gidip çeşitli etkileşimlere girmek, görevler alıp yapmak hoş olurdu.
Var olan seri yüzünden şu an yapılsa bile pek tutacağını sanmıyorum.

S.T.A.L.K.E.R'de aradığını bulabilirsin belki ama metrolar yok ve RPG yönü çok zayıf.
Metronun formülü güzel bence, RPG olayı bozabilir gibi geldi biraz.
Çok seviyorum ama oynamaya korkuyorum.🙃 Metro serisini de korktuğumdan bitiremedim bende kitaplarını aldım.
Metro içerisinde gezmelik o kadar alan yok. Çok çeşitli şeyler de yok. Kıyasladığın oyunlar kadar büyük bir şey oluşmazdı.
En mantıklısı Artyom merkezli ama serbest bırakan bir oyun yapmak olurdu. Kitapta sadece şurada şunlar var diye bahsedilen yerler bile var. Oralara kendi isteğimizle gidip çeşitli etkileşimlere girmek, görevler alıp yapmak hoş olurdu.
Var olan seri yüzünden şu an yapılsa bile pek tutacağını sanmıyorum.
Metro'yu genişletebilirler,dediğin gibi de olur.Oyun kitaba göre daha farklı ve kırpılmış gibi,kitapta artyom ile adını hatırlayamadığım biri tünelde nöbet tutuyor ve konuşuyor, oyunun başında dışarıdayız.

Geri
Yukarı