Metro Exodus el feneri çalışmıyor

yaboxo4824

Hectopat
Herkese selamlar,

Metro Exodus'ta sonlara yaklaştım en heyecanlı yerlerdeyim (yani öyle hissediyorum son chapter galiba bu) fakat şöyle bir problemim var ki el feneri çalışmıyor. Oynarken bir anda kesildi diğer bölümde açılır oyunun bir olayıdır herhalde dedim yani böyle olması gerekiyor galiba dedim fakat düzelmedi ve bug olduğunu fark ettim. Çünkü şarj makinesiyle şarj basılıyor animasyon oynuyor ses geliyor ama ibre oynamıyor. Yabancı forumlarda ve redditte araştırdm benzer sorunlar yaşayanlar olmuş hatta 3 yıldır düzelmedi diyenler falan olmuş. Enhanced Edition sözde düzeltilmiş sürüm ama maalesef sorunlar var hala.
Eski save e dönmek istemiyorum hiç yaptığım ve yapmak istediğim bir şey değil.
Yav arkadaş bütün gün çalışıyoruz akşam eve gelince bi keyif yapalım diyoruz ama onu da yapamıyoruz ağız tadıyla.

Var mıdır çözümü dostlar ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Korsan ve legal olarak oyunu oynadım böyle bir sorun yaşamadım. Büyük ihtimalle oyun dosyalarında sıkıntı var. Oyun dosyalarını doğrulamanız gerekli. Çünkü fener oyunun her yerinde açılıyor. Ya da driver kaynaklı problem de olabilir.

Aga sende bir alet var onunla şarj etmen gerekiyor pili.
Evet saygıdeğer dostum o aletle şarj olmuyor işte, yazımda bahsettim tamamını okumamışsın galiba

Korsan ve legal olarak oyunu oynadım böyle bir sorun yaşamadım. Büyük ihtimalle oyun dosyalarında sıkıntı var. Oyun dosyalarını doğrulamanız gerekli. Çünkü fener oyunun her yerinde açılıyor. Ya da driver kaynaklı problem de olabilir.
Bug diyorlar hocam ya. Oyun orijinal Epic'ten almıştım. Dosya doğrulama yaptım. Driver kaynaklı olacağını sanmıyorum ama her zaman güncel driver kullanıyorum zaten. Cidden can sıkıcı

Evet saygıdeğer dostum o aletle şarj olmuyor işte, yazımda bahsettim tamamını okumamışsın galiba

Bug diyorlar hocam ya. Oyun orijinal Epic'ten almıştım. Dosya doğrulama yaptım. Driver kaynaklı olacağını sanmıyorum ama her zaman güncel driver kullanıyorum zaten. Cidden can sıkıcı
Epic sistemleri baya dandik. Bence oyunu silip tekrar yükleyin save olayını araştırın Steam Clould yok çünkü. Save kopyalayın oyunu silip yükleyin. Ben hiç karşılaşmadığım için bilmiyorum ama elbet çözümü vardır kesin.

Epic sistemleri baya dandik. Bence oyunu silip tekrar yükleyin save olayını araştırın Steam Clould yok çünkü. Save kopyalayın oyunu silip yükleyin. Ben hiç karşılaşmadığım için bilmiyorum ama elbet çözümü vardır kesin.
Hocam selamlar,

Denenebilecek her şeyi denedim düzelmedi fakat bir önceki save e döndüm hatta chapter başına döndüm düzeldi epey de başıydı oynayabilirdim ama şöyle bir durum var.

Bİr önceki save e döndüm ama açık dünyayı keşfederken yaptığım lootlar sayesinde edindiğim silah aksesuarlarını göremiyorum. Neden böyle oldu anlamadım, o arada bir şey yok zaten sadece sinematik var halbuki, ekipmanların aktarılmış olması lazım diye düşünüyorum.
Ne yapsam bilemedim. Ya el feneri çalışmaz halde sadece çakmak ile bölümü tamamlayacağım (bunu pek istediğim söylenemez) ya da silahlarımı ekipmansız (veya daha az ekipmanlı) kullanacağım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı