Metro Exodus mavi ışık ne anlama geliyor?

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Merhaba. Metro Exodus oynuyordum ve bir bölümü bitirdiğim zaman ekran bir mavi parladı ve sonra söndü. Sanırım oyundaki Karma olayı yüzünden lakin sarı yandığı zaman mı iyi oluyordu yoksa mavi olduğu zaman mı hatırlamıyorum. Acaba hangi ışık ne anlama geliyor?
Oynadığım kısım Taiga'nın hemen başlangıcı, ilk haydut kampı. Halatla kaydıktan sonra.

Kötü etki olunca hafif kararma oluyordu bende. Büyük ihtimal mavidir.

Kötü etki olunca hafif kararma oluyordu bende. Büyük ihtimal mavidir.

Ama bütün haydut kampını gizlilik ile geçmiştim. Ayrıca kendimi fark ettirip deneyince bu defa hiç ışık yanmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu halattan kayarken bir mavi ışık parlayıp geçiyor görülebileceği üzere.

Merhaba. Metro Exodus oynuyordum ve bir bölümü bitirdiğim zaman ekran bir mavi parladı ve sonra söndü. Sanırım oyundaki Karma olayı yüzünden lakin sarı yandığı zaman mı iyi oluyordu yoksa mavi olduğu zaman mı hatırlamıyorum. Acaba hangi ışık ne anlama geliyor?
Oynadığım kısım Taiga'nın hemen başlangıcı, ilk haydut kampı. Halatla kaydıktan sonra.
Mavi ışık iyiymiş. Karanlık flaş kötüymüş.

Gençler açılın oyunu 6 kez bitirdim. İyilik dolu ek görevleri yaparsan oyun seni beğenir ve ekran rengi hafif açılarak bazı ruhların fısıldamasını duyarsın, bu sık sık olursa sırat köprüsünden geçtin. Exodus oyunu diğer ilk iki oyun gibi değil. İlk iki oyunda kötüleri dahi öldürsen oyun sonu kötü bitiyor. Exodus oyununda biraz müsamma göstermişler ve yan görevlerdeki( yolda yürüyorsun baktın ilerde biri save me diye bağırıyor, veya göreve giderken senin arkadaşların telsiz üzerinden sana "kanka mümkünse öldürmeden halledelim" diyorlar) mahkumları, yaratıkları vs kurtarman yeterli. Dikkate almazsan her bölüm sonu bir karakter trene elveda diyor ve kötü bitiyor. İster yap ister yapma...

Not: Mahkumları kurtarırken kötüleri ister bayılt ister öldür, sonuç olarak oyun, mahkumlar kurtarılmış mı kurtarılmamış mı ona bakıyor. Her mahkuma da kulak asmayın, bazılarını kurtardıktan sonra size sitem ediyorlar.

Mavi ışık iyiymiş. Karanlık flash kötüymüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videoda birkaç saniye sonra mavi bir flash yanıp sönüyor. Bu iyi olduğu anlamına geliyor yani sanırım?
Benimki de aynen bu şekildeydi.
1631817914603.png

Gençler açılın oyunu 6 kez bitirdim. İyilik dolu ek görevleri yaparsan oyun seni beğenir ve ekran rengi hafif açılarak bazı ruhların fısıldamasını duyarsın, bu sık sık olursa sırat köprüsünden geçtin. Exodus oyunu diğer ilk iki oyun gibi değil. İlk iki oyunda kötüleri dahi öldürsen oyun sonu kötü bitiyor. Exodus oyununda biraz müsamma göstermişler ve yan görevlerdeki( yolda yürüyorsun baktın ileride biri Save'me diye bağırıyor, veya göreve giderken senin arkadaşların telsiz üzerinden sana "kanka mümkünse öldürmeden halledelim" diyorlar) mahkumları, yaratıkları vs kurtarman yeterli. Dikkate almazsan her bölüm sonu bir karakter trene elveda diyor ve kötü bitiyor. İster yap ister yapma...

Not: Mahkumları kurtarırken kötüleri ister bayılt ister öldür, sonuç olarak oyun, mahkumlar kurtarılmış mı kurtarılmamış mı ona bakıyor. Her mahkuma da kulak asmayın, bazılarını kurtardıktan sonra size sitem ediyorlar.

@NITRO hocam siz bilgili gibisiniz. Bu noktada bu işaret iyi mi yoksa kötü mü? Kötüyse düzeltmek için ne yapmalıyım?

Şu videoda birkaç saniye sonra mavi bir flash yanıp sönüyor. Bu iyi olduğu anlamına geliyor yani sanırım?
Benimki de aynen bu şekildeydi.

@NITRO hocam siz bilgili gibisiniz. Bu noktada bu işaret iyi mi yoksa kötü mü? Kötüyse düzeltmek için ne yapmalıyım?
Kötü değil, kötü olduğunda gatip bir melodi duyuyorsun kesinlikle. Anlarsın o vakit kötü geçtiğini. İyilikte hafif ekran aydınlanması ve biraz fısıltı.

Kötü değil, kötü olduğunda gatip bir melodi duyuyorsun kesinlikle. Anlarsın o vakit kötü geçtiğini. İyilikte hafif ekran aydınlanması ve biraz fısıltı.

Teşekkür ederim. Benim kafama çok takıldı da. Duke ve Damir'i trende tutmayı başardım elimden gelirse Alyosha'yı da tutmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı