Metro Exodus oyuna girdikten 10 saniye sonra FPS düşüyor

Lee Everett

Hectopat
Oyuna girince 60 FPS oluyor sonra 10 saniye falan geçince 20-30`lara düşüveriyor anlamsız bir şekilde. Anlamadım her şeyi denediğim halde olmadı. 6 GB DDR3 1333 MHz RAM, i7-4790K işlemci ve R9 270 ekran kartı ile deniyorum bunları artı olarak SSD`nin içinde oyun. Sorun ne olabilir sizce? Bu arada işlemci eskiden i3-4170`idi ve onda daha iyi FPS alıyordum böyle bir sıkıntı yoktu ondan buna geçtim deniyorum olmuyor.
Isınma ya da darboğaz yok. İşlemci 70 dereceyi geçmiyor bile ve %30 altında çalışıyor. Ekran kartı %98 falan oluyor en düşük.

Son düzenleme:
Bellek miktarı Metro Exodus için biraz düşük kalmış, şu an 4790K ile oyun esnasında arka planda birkaç eklenti veya uygulama da çalıştırmışsan RAM'lerin tıkanmış olması muhtemel. Bu noktada en azından 8 veya tercihen çift kanal 16GB RAM can sıkıcı dropların önüne geçmeye yetecektir.

En düşük ayarda ve bütün ayarlar düşükken böyle oluyor maalesef. İnternette de tam olarak benim sorunumu yaşayan çok az kişi var. Büyük ihtimalle bu yüzden oyunun optimizasyon sorunuyla alakalı çünkü Witcher 3`te sabit 50 FPS üzeri alıyordum Ultra`da test edince.

Witcher 3 Ultra`da 50 FPS alıyordum sabit dediğim gibi. Metro Exodus bir türlü düzelmiyor. RAM`le ilgili de olabilir tabi bilmiyorum ama optimizasyonu kötü olarak düşünüyorum şahsen.

Geri
Yukarı