Metro vs. Fallout

Metro serisi mi Fallout serisi mi?

• Fallout

Oy: 5 18,5%
  • Metro

Oy: 22 81,5%

• Oy verenlerin toplamı
    27
Fallout açık dünyada RPG teması sunan bir post apocalyptic oyun. Metro ise çizgisel dünyada post apocalyptic oyun. Karşılaştırmak ne kadar doğru tartışılır.

Post apokaliptik dünyaya sahip olmaları dışında bence çok kıyaslanmamaları gerekir. Fallout daha RPG mekanikleri gelişmiş ve serbest bir oyunken metro serisi sabit bir hikayeye sahip. Exodus hariç açık dünya tam olarak mevcut değil ama illaki bir kıyaslama gerekiyorsa ben metro taraftarıyım. Mekanikleri ve dünyası beni daha çok içine çekiyor. Daha keyifli bir oynanış ve hikaye sunuyor.

Ben Metro serisini tercih ederim.

Bu arada Fallout - Bioshock ve Dishonored oyunlarını da sevmiyorum. Daha doğrusu hiç oynamadım ama sağdan soldan gördüğüm oynanış videolarına göre bana itici geliyorlar. Neden anlamıyorum. Oynamadığım halde bilinç altımda ''bu oyunlar leş'' diye kaydedilmiş. Bir yerlerden subliminal mesaj kapmışım :D

Post apokaliptik dünyaya sahip olmaları dışında bence çok kıyaslanmamaları gerekir. Fallout daha RPG mekanikleri gelişmiş ve serbest bir oyunken metro serisi sabit bir hikayeye sahip. Exodus hariç açık dünya tam olarak mevcut değil ama illaki bir kıyaslama gerekiyorsa ben metro taraftarıyım. Mekanikleri ve dünyası beni daha çok içine çekiyor. Daha keyifli bir oynanış ve hikaye sunuyor.
Fallout 4 ve 76 için daha çok aksiyon teması gelişip RPG temasından uzaklaşmış dendiği için bir karşılaştırma gereği duydum ama oynamadım tabi ikisini de.

Geri
Yukarı