Metucon, Roleplay Günlükleri Ve Daha Fazlası

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
FüçırPastPiresıntKontiniyusTens’te yazılmış bir yazıya hazırlanın. Evet benim de kafam karıştı ama çok eğlenceli bulduğum için bu yazıyı yazmaya devam ediyorum. Sizinle beraber bir zaman yolculuğu yaparak Convention başı, devamı ve sonrası üzerine akıl bulandıran bir sohbet yapacağız.

24’ü gecesi trenle çıkacağımız bu yolculukta İstanbul, Sabancı, Yıldız Teknik, İstanbul Ticaret, Haliç Üniversite’lerinden FRP’ci tayfayla beraber 36 kişilik bir kafileyle Ankara’ya gideceğiz. ODTÜ’nün güzide kampüsüne, bir öğrenci kentine adım atmanın keyfini yaşayacak, Çatı Restoran’dan ucuza hatta kiloyla yemek yiyecek (İkişer tabak METUCON mantısı da yiyelim Ali!- İlker) ve çimenlere uzanacağız. Çimen kısmı yalan, kuyruğa girip oyuncu kayıtları olayını halledeceğiz, harala gürele bir kalabalıkta yüzlerce öğrenci makara yapıp eğleneceğiz ki devamı gelsin...

Masaüstü’nde Hobgoblin Vur Beline Baltayı

Geçen seneki tecrübelerden yola çıkarak daha daha neler olacak, pardon olmuştu derseniz (diyin) masaüstü oyunlar, LARP’lar, atölye çalışmaları ve D&D Battleground çarpışmaları demek ister deli gönül. FRP’ci değilseniz zaten orada dönen muhabbeti kafanız kaldırmaz. Dostum Ozan Thozan’ın Succubuswear’ı orada el emeği göz nuru (Asya’ya buradan selamlar) gotik giysiler, deri zırhlar ve bilimum atraksiyon kostümlü parti aksesuarı satacak. Arkadaşım diye demiyorum fiyatlar çok uygun! Akşam kostümlü parti ve eğlence, sonra bir gün daha oyun ve İstanbul’a geri dönüş. En azından bizim için, biliyorum ki geçen sene olduğu gibi Convention’da çok çalışan, beli bükülen ODTÜ’lüler ellerinde içeceklerle yeşilliklere bünyeleri salacaklar ve yorgunluğun bir kısmını atmaya çalışacaklar. METUCON’a katılan herkes dönüş yolculuğunda, çimenlerde, hatta döner dönmez Msn ve feysbuk’ta konuşmaya devam edecek. Bir kısım insan hasta olacak, basacak antibiyotiği bünyeye...

UFO Aftermath

Ha peki bundan sonra neler olacak? İTİCON için hazırlıklar devam edecek, kendisini zaten sağda görebilirsiniz; o yüzden burada detaylı girişmiyorum. Roleplay Günlükleri köşesinde sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. METUCON sonrasında zibilyon fotoğraf çekmiş olacağımdan, insanlar da bir o kadar fotoyu feys’e (şuna Feys demeyin! – Ertuğrul) yükleyeceğinden toplayıp dev bir galeri yaparım sevgili okurlar. Tabi bünyeyi toplamak biraz vakit alacak, trenle giderken uyumadan “Geek” muhabbeti yapacağım için, dönüşte azıcık kestirsem de ben de muhtemelen haşat olacağım. O esnada siz sonraki sayfada yer alan İTİCON röportajı ile yeni bir Convention için iştahınızı bileyleyin (veya baltanızı “Baruk Khazad!”). Akabinde Çağlar’ın geçen aydan devam eden Warhammer 40K evreninde Kaos nedir, nasıldır anlatan yazısına akın. Farklı evrenlerin arkaplan hikayelerine vakıf olun. Hem eğlencelidir, hem yaratıcılığınızı körükler.

Convention Bitse de Biz Devam Ediyoruz

Ve yazıyı kapatıp kepenkleri indirmemden önce son aktivite planlarından sizleri haberdar edeyim. Özelikle cumartesi ve pazar günleri, vakit ayırabildikçe Kadıköy’de Oyun Mühendisi kafeye uğrayıp, genç padawanlara RPG öğretmeyi planlıyoruz. En azından nereden nasıl başlar daha bir yüzyüze yol yordam göstermek. Planescape için bana, Dragonlance SAGA için Ertuğrul’a (Sensin saga! Dragonlance ile ilgili her şey için beklerim. – Ertuğrul) , Cyberpunk için İlker’e (Technology is Peace! -İlker); ama şu sıralar çok yoğun olduğundan ve bu konuda konuşmadığımdan Warhammer için Çağlar’a diyemiyorum.(Masaüstü War Hammer Fantasy için beklerim. – Ertuğrul. ) Bugüne kadar pek çok kişiye yardımcı olmuştur. Ozan’la da konuşacağız, yer bulup Thozan’ın maceralarına yer veremedik bunu da inşallah tez vakitte telafi edeceğiz. Şunu da belirteyim ki bu liste esas liste değildir, her ay insanlar bana “Hocam ayıbettin yahu, benden ala World of Darkness bilen, anlatacak, alemlerde eski adam var mı!” veya “Çok bilmiyorum ama paylaştıkça çoğalır, mutluluk duyarım!” dedikçe güncellenecektir. Gelin siz de bir Setting’i, birkaç FRP’ciyi kardeş edinin! Magic the Gathering alemlerinin ülkemizdeki Lord’u Yusuf da orada Draft’lar, turnuvalar düzenlemektedir. ( Selam gene ben. Magic ile ilgili olarak da Yusuf kadar olmasa da elimden geldiği kadarıyla yardım edeceğimdir. -Ertuğrul. ) Kendisini de rahatsız edin ki biz kıs kıs gülelim, eğlenelim. Velhasıl kelam, bizim kadro orada sık sık takılmaktadır, size yol gösteririz, olmadı yol gösterecek birilerini ayarlarız. Rahat olun, kendinize iyi bakın ve mail atın! Gelecek aya görüşmek üzere...

METUCON LIVE

Bu arada, bu satırları yazarken kesinleşmiş olmasa da www.livewarcraft.com adresinde NERD programını düzenleyen arkadaşlar sayesinde, insanlar METUCON’u canlı yayınca internet üzerinden izleyebilmiş olacaklar. Ha diyelim ki böyle bir şey gerçekleşmedi, kısmet seneye diyeceğiz. Ama olur bence ya niye olmasın ki?

RPG SENİ İSTİYOR!

METUCON’u kaçırır-kaçırdı-kaçıracak-eaah! Kaçırdıysanız, geçen sayıda röportajı, sitede tepeye gözünüzün önüne koyduğumuz haberi görmediniz demektir. Kabahat sizindir valla! Ya da dur bir saniye, İTİCON var yakında sen ona gel orada bir konuşalım bu konuyu...

Ali Güngör

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı