Mevcut PS5 serisi ne kadar sağlam?

Dreamer81300

Decapat
Daha fazla  
PS5'in mevcut serisi ne kadar sağlam?
Fan sesi yapıyor mu?
Aşırı ısınma var mı?
Geçmiş bazı PS4 ve PS3 modellerinde olduğu gibi anakart sorunu var mı?
Sıklıkla game pad arızası yaptığı doğru mu?

Genellikle "ilk çıkan seri alınmaz" derler ama yükselen kur ve "şahsım"ın zırt bırt yeni vergiler icat etmesi beni korkutuyor açıkçası. Sorunsuz bir cihaz olduğuna emin olsam alırdım, beni frenleyen tek neden bu.

9 serisi bir 4K Sony TV'm var. The Last of Us II, Ghost of Tsushima, Dead standing, Days Gone gibi oyunları henüz oynamadım. Elimdeki PS4 ise Pro bile değil. Eğer PS5'in mevcut serisi almaya değer değilse, elimdeki PS4'ün üzerine 800-1000TL arası ekleyip PS4 Pro da alabilirim belki.
PS4 Pro vs PS5 performans farkı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Xbox Series X'im de var bu arada. Açma düğmesindeki ışığı yanmasa, çalıştığını bile anlayamam, o derece sessiz bir cihaz.

Bütün yeni nesil konsolların soğutması çok başarılı zaten, ses olarak da sıkıntısı yok. Dualsense sorunları bir ara gündeme geldi ama çok problem değil. Bir şey olursa garantiye gönderirsiniz zaten. Bu arada saydığınız oyunların bir kısmı hala PS5 için daha iyi hale getirilmedi.

İnternette kumandanın Drift yaptığıyla alakalı fazlaca video var. Hatta o kadar fazla var ki iFixit bile videosunu çekti fazlaca karşılaşınca. Ben buna normal gözüyle bakıyorum, daha yeni geçtik 9. nesle, düzelecektir önümüzdeki senelerde. Ama aynı geçen nesilde kullanılan analogların neden bu kadar çok sorun çıkardıklarını görmek şaşırtıcı geldi.

Bütün yeni nesil konsolların soğutması çok başarılı zaten, ses olarak da sıkıntısı yok. Dualsense sorunları bir ara gündeme geldi ama çok problem değil. Bir şey olursa garantiye gönderirsiniz zaten. Bu arada saydığınız oyunların bir kısmı hala PS5 için daha iyi hale getirilmedi.
Saydığım oyunlar PS5'in Spider-Man oyunundan daha cazip geliyor bana. Nasıl olsa PS5 alacağım, bu oyunlar için standart PS4'ü Pro'ya mı güncellesem, yoksa bir kereden PS5 alıp işi bitirsem mi karar veremedim.

PS5 PS4'ün disk oyunlarını çalıştırıyor mu?

Bir de PS5'in üzerindeki SSD kapasitesi çok düşük. PS5'in içinde harici bir SSD yuvası daha var, buraya takacağımız SSD üzerinden PS5 oyunlarını da oynayabilecek miyiz? Biliyorsunuz Series'larda da, PS5'lerde de yeni nesil oyunlar her türlü sabit diskte çalışmıyor.

Saydığım oyunlar PS5'in Spider-Man oyunundan daha cazip geliyor bana. Nasıl olsa PS5 alacağım, bu oyunlar için standart PS4'ü Pro'ya mı güncellesem, yoksa bir kereden PS5 alıp işi bitirsem mi karar veremedim.

PS5 PS4'ün disk oyunlarını çalıştırıyor mu?

Bir de PS5'in üzerindeki SSD kapasitesi çok düşük. PS5'in içinde harici bir SSD yuvası daha var, buraya takacağımız SSD üzerinden PS5 oyunlarını da oynayabilecek miyiz? Biliyorsunuz Series'larda da, PS5'lerde de yeni nesil oyunlar her türlü sabit diskte çalışmıyor.
PS4 diskleri PS5'te çalışmıyor. Ethernet kablosu ile PS4'ten PS5'e oyun aktarımı yapılıyor sadece.

PS5'in arkasındaki yuvaya herhangi bir PCI-E 4.0 M.2 SSD takabiliyorsunuz, bütün oyunlar çalışır.

PS4 diskleri PS5'te çalışmıyor. Ethernet kablosu ile PS4'ten PS5'e oyun aktarımı yapılıyor sadece.

PS5'in arkasındaki yuvaya herhangi bir PCI-E 4.0 M.2 SSD takabiliyorsunuz, bütün oyunlar çalışır.
Biraz YouTube'da araştırdım, açıyor sanırım. En azından yeni oyunları açmasaydı haksızlık olurdu zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ghost of Tsushima ve Days Gone çoktan 4K 60 FPS oldu Playstation 5 için.

PS4 diskleri PS5'te çalışıyor.

PS5'in arkasındaki yuvaya herhangi bir PCI-E Gen4 SSD takarsanız çalışmaz. Öncelikle Sony'nin uyumluluk listesini açıklaması gerekiyor. Zaten şu an o modül aktif değil. Yeni yılın ortasından sonra aktif hale gelip uyumlu SSD'ler açıklanacak.

@Dreamer81300 Yanlış bilgilendirmeleri düzelttiğimize göre sizin sorunuza gelelim..

Ben cihazımı 6 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Soğutması çok başarılı. Dualsense'imde herhangi bir drift problemi yok. Fan sesi yok denecek kadar az. Konsol ile ilgili tek sayabileceğimiz sıkıntı Coil Whine sesi o da makul seviyelerde ve her zaman olmuyor. Ama her zaman derim teknoloji işi biraz şans işi. 🙂

Son düzenleme:
Mevcut PS5 serisinde GPU saat hızının yüksek olmasından ve PSU'dan dolayı coil whine var.
Ki duyulacak seviyede değil.
Ayriyeten bazı kontrolcülerde drift problemi olabiliyor fakat garanti hallediyor.

Herhangi ciddi bir sıkıntısı yok.

Ayriyeten, PS4 diskleri çalışıyor. SSD olarak da Sony'nin listesindekiler çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı