Mevcut PS5 serisi ne kadar sağlam?

Mevcut PS5 serisinde GPU saat hızının yüksek olmasından ve PSU'dan dolayı coil whine var.
Ki duyulacak seviyede değil.
Ayriyeten bazı kontrolcülerde drift problemi olabiliyor fakat garanti hallediyor.

Herhangi ciddi bir sıkıntısı yok.

Ayriyeten, PS4 diskleri çalışıyor. SSD olarak da Sony'nin listesindekiler çalışıyor.

Hepsinde coil whine yok ama benimki dahil olmak üzere çoğunda olabiliyor ama haklısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine 3 metreden duyulmuyorsa sorun yok.
Biraz araştırdım, biri kulağını cihaza dayayarak duyabildiğini söylemiş.

Bir de gamepad'i konsol üzerinden şarj etmemiz şart mı? Telefonların hızlı şarjı gamepad'lerin pilini bozuyor diye okudum mesela. Benim koltukta USB girişi var(Hızlı şarj özelliği yok) koltuğa bağlarsam gamepad'in pili arıza yapar mı?

Not: Görseldeki gamepad'de pil yok, kablolu olarak kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 20210506_153953.jpg
    20210506_153953.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 49
Gamespot'un haberine göre yeni seri önümüzdeki yıl çıkacakmış. Asparagas değilse bir sene daha beklerim.
Hammadde sıkıntısı olmasaydı, hali hazırda satılmayı bekleyen milyonlarca konsol olacaktı, bu da yeni serinin gelmesini en az iki yıl geçiktirecekti. Şu an öyle bir durum yok, hammade sıkıntısı giderilince direkt yeni seriyi üretecekler anlaşılan.

"The PlayStation 5 may be getting a redesigned version next year, but it likely will be limited to its internal architecture rather than a substantial change on the outside. Due to the global semiconductor shortage, the PS5's CPU might get swapped to help scale up production.

The potential redesign was originally reported by Taiwanese outlet Digitimes, which suggests that semiconductor foundries are already preparing for the new PS5 architecture and targeting 2022 for production. As relayed by Dr. Serkan Toto on Twitter, Digitimes reports that Sony is aiming for a new "semi-customized" 6 nanometer CPU chip from AMD."

Hepsinde coil whine yok ama benimki dahil olmak üzere çoğunda olabiliyor ama haklısınız.

Hepsinde var yanlış bilgi hocam. Birinde güç kaynağını yanlış konumlandırıp diğerinde doğru konumlandıramayacaklarına göre (bunlar seri üretim). Hepsinde var yok diyen de yalan söylüyordur.

Japonya'da yapılan PS5'lerde Nidec marka fan kullanılıyor. Çin'de üretilenler eğer ağustos 2020 öncesinde üretilmişse Delta, sonra üretilmişse NME fan kullanıyor.
Delta fanlar aşırı sessiz. coil whine bu modellerde var fakat en sessiz model olduğunu söyleyebiliriz.
Nidec fanlar genel olarak en gürültülü fanlar. Bu fanları kullanan PS5'lerde coil whine'ın yanında fan sesi de aşırı yüksek.
NME fanlar Delta fanlar kadar olmasa da sessiz. Bu modellerde de coil whine sorunu var fakat Nidec fanlar kadar rahatsız etmiyor.

Tabii ki bunları oyun oynarken fark edebileceğinizi kesinlikle düşünmüyorum. Kafanızı dibine kadar sokmazsanız Nidec fan kullanan bir PS5'ten bile rahatsız olmazsınız.

Japonya'da yapılan PS5'lerde Nidec marka fan kullanılıyor. Çin'de üretilenler eğer ağustos 2020 öncesinde üretilmişse Delta, sonra üretilmişse NME fan kullanıyor.
Delta fanlar aşırı sessiz. Coil whine bu modellerde var fakat en sessiz model olduğunu söyleyebiliriz.
Nidec fanlar genel olarak en gürültülü fanlar. Bu fanları kullanan PS5'lerde coil Whine'ın yanında fan sesi de aşırı yüksek.
NME fanlar Delta fanlar kadar olmasa da sessiz. Bu modellerde de coil whine sorunu var fakat Nidec fanlar kadar rahatsız etmiyor.

Tabii ki bunları oyun oynarken fark edebileceğinizi kesinlikle düşünmüyorum. Kafanızı dibine kadar sokmazsanız Nidec fan kullanan bir PS5'ten bile rahatsız olmazsınız.

Hocam benim cihazda fan sesi yok sadece coil whine var. Yani ben kimisini gördüm Coil Whine yanında bir de uğultusu var eğer o uğultu fan sesi ise bende hiç yok. Benimki acaba Delta fan mıdır?

Geri
Yukarı