Mevsimsel alerjime bir çözüm arıyorum

Makaleler
9
Yer
Detroit
17 yaşındayım, sanırım mevsimsel olarak alerjim var. Çiçekleri kokladığımda bir şey olmuyor da, Nisan ayından itibaren burnum sürekli akmaya başlıyor. Geçen senelere baktığımda Eylül-Ekim'den sonra birkaç aylığına duruyor. Sürekli bir hapşırma hissi içerisinde oluyorum, hapşırırsam devamı geliyor. O yüzden hapşırmamak için yüz mimiklerimi kontrol ediyorum. Burnum sürekli aktığı için, sürekli temizlediğim ve hapşırdığımdan dolayı burnum kanayabiliyor. Gördüğüm şu ki, soğukta kanamıyor da sıcakta çok kanıyor, nemin azlığı da etkiliyor.

İlaç olarak Nurofen (ibuprofen), Actifed, Aferin / Katarin, Parol gibi ilaçlar denedim ama bir etkisi olmuyor. Annemin önerdiği yarım Prednol + 1 Zyrtec çalışıyor, 1 hafta burun akıntısı ve hapşırma hissi kayboluyor ama sonra tekrar geri geliyor. Prednol bir steroid ilacı olduğu için de sürekli onu atmakta çekiniyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Çözümü var mıdır?

Zyrtec çalışıyor, 1 hafta burun akıntısı ve hapşırma hissi kayboluyor ama sonra tekrar geri geliyor.

Arkadasimda da ayni sorun var. Ilaci 1 gün önceden alacaksiniz ki, ertesi gün ise yarasin. Alerjiniz varsa geri gelmesi gayet normal ayrica. Kendisi 3 ay boyunca bu sorunu yasiyor sonra tekrar düzeliyor. Bu üc ay icinde ilaci sürekli kullaniyor kendisi.

Nurofen (Ibuprofen), Parol gibi ilaçlar

Bu agri kesici ilaci degil mi yoksa ben mi yanlis biliyorum?

Bu agri kesici ilaci degil mi yoksa ben mi yanlis biliyorum?
Evet doğru, Parasetamol var Parol'da, genelde ateş ve ağrı kesici olarak biliniyor. Yalnız işte steroidli ilacin haftada 1 alınması sıkıntı olur mu? Gerçi doz düşük (yarım hap) ama steroidin başka hastalıkları tetikleyebileceğini biliyorum.

Ilaci 1 gün önceden alacaksiniz ki, ertesi gün ise yarasin.
Dediğiniz gibi uyguluyorum, akşam alıyorum, etkisi yarın sabah başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı