Rehber Mevzular: Tutarsız ADSL altyapılar ve ADSL için ISS'ler

Selamlar dostlar. Konuyu fazla uzatmayacağım. Biliyorsunuz her gün forumda sadece ISS seçimleri ile ilgili en az 10-15 konu açılıyor. Ve hepsine de ayrı ayrı ama aynı şeyleri yazıyorum. ISS tercih etmeden önce mutlaka buraya uğramalısınız .d.
Önceliğimiz altyapı, altyapımız ne ona bakacağız. Ve ne kadar desteklediğine.
Türk Telekom altyapıları:
1-Genel ADSL. Bu çeşide ADSL, ADSL2, ADSL2+ Vb. şeyler dahildir. ADSL çok tutarsızdır arkadaşlar. Kimi yerde 8Mbps destekler, kimi yerde 12, kimi yerde 16, kimi yerde ise 24. ve bilinen Max hız 24Mbps'dir. Ama çok aşırı nadiren 35Mbps alınabilir bu da ADSL altyapınıza yapılan müdahaleler sonrası oluşan hızdır. Biz maksimum 24 olarak düşünelim. Zaten günümüzde neredeyse tüm ADSL altyapılarını Türk Telekom sağlıyor. Ve size tavsiyem. Özellikle düşük hızlardaki altyapılarda altyapı sahibinden şaşmayın. Tabii taahhüt olmayan firmaları denemekten zarar gelmez ama 1 kez alıp kullanacaksanız karar sizin. Dediğim gibi ADSL çok tutarsızdır ve ADSL hakkında pek bilgim de yok. Ama var. ADSL altyapınızı önce taahhütsüz firmalarda deneyip sonrasında Telekom'a geçebilirsiniz. Güzel yöntem. Aman dikkat, paket seçmeden önce altyapınız Max ne kadar destekliyor öğrenin. Sonra çökerse veya çok çok kesilme yaşanırsa ben karışmam.
2-Başka bilindik ADSL altyapısı kalmadı ki :)
dediğim gibi önce deneyip sonra kalıcı bir firma seçmek önemli. Çünkü bir arıza yaşarsanız bunu önce kendi müşteri hizmetlerinize, sizin müşteri hizmetleriniz ise Telekom'a, Telekom'da ilgili ekibe iletecek. Yani bayağı bir dolanmalı. Ama Türk Telekom tercih ederseniz önce siz Telekom'a, Telekom ise ilgili ekibe iletecek. Çözüm hızlanacaktır. Aynı zamanda TürkNet, Millenicom gibi taahhütsüz firmaları yaklaşık 1 ay denemenizi de öneririm. Yok işte benim komşum kullanıyor da kötü. Kardeşim komşunun hattıyla senin hattın aynı değil. Belki sende daha iyi çıkacak?
Diğer kısa rehber içerikleri de yolda :) beklemede kalın.
Düzenleme: Bazı zamanlarda konuyu up'layıp daha fazla insanın görmesini veya bu rehber ile alakalı konulara bu rehberin linkini atabilirsiniz.

Son düzenleme:
ADSL altyapısına sahip arkadaşlar TürkNet kullanmayın, altyapı problemlerini çözemiyorlar. VDSL ve fiber altyapısındaysanız TürkNet veya Superonline paketlerine bakabilirsiniz? Ama altyapı yine TT'ninse yapacak bir şey yok, TT alırsanız iyi olur.

Geçende birisi konu açmış. ADSL var. Ucuz diye TürkNet kullanacağım diyor. Attığıma bakmıyor. 😒 Forumda gereksiz inat yapanlar çok. Yahu 4 yıldır aynı altyapıdan internet alıyorum. TTNET'in Türk Telekom ile birleşmesini bekledim. Sırf internet almak için. Onlar birleşince de sorunlar ortadan kayboldu. Cayır cayır. Bu 4 yıl içerisinde sadece 1 kez arıza yaşadım o da korona sağ olsun .d.

2 ay önce Türk Telekomdan Türknet'e geçiş yaptım. Hiçbir sıkıntım olmadı şu dakikaya kadar. Maalesef birkaç insan sorun yaşayınca firmanın adı çıkıyor(benim komşum kullanıyor internete giremiyor vs.)

2 Ay önce Türk Telekom'dan TürkNet'e geçiş yaptım. Hiçbir sıkıntım olmadı şu dakikaya kadar. Maalesef birkaç insan sorun yaşayınca firmanın adı çıkıyor(benim komşum kullanıyor internete giremiyor vs.)

TürkNet'in olayı eskiden çok iyiydi. İnternet ne? -TürkNet oooooo vay kardeşim hayırlı olsun falan falan. Eskiden herkes 2-3MBPS up verirken yapa ile 30Mbps'e yakın upload veriyorlardı. E ne oldu. Herkes limitsiz yapınca paketleri, TürkNet'in bir farkı kalmadı. Şu anda yapa olmayan bir yerde ister TürkNet ister Türk Telekom kullan hiçbir farkı yok. Ve Türk Telekom daha iyi.

İnternete 76 ev telefonuna 40 tl ödüyordum türk telekomda 16 mbit için. 24 mbit için 120 tl internet parası istediler ayrıca 40 tl de telefon. Ben de 95 tl ye türknete geçtim ve telefon da dahil 35 mbit.

İnternete 76 ev telefonuna 40 TL ödüyordum Türk Telekom'da 16 Mbit için. 24 Mbit için 120 TL internet parası istediler ayrıca 40 TL'de telefon. Ben de 95 TL'ye TürkNet'e geçtim ve telefon da dahil 35 Mbit.

Ekran Görüntüsü (46).png

130TL. VDSL2. 4 yıldır sadece 1 kez korona yüzünden kalıcı olarak kesildi (3 gün). Yanında 24 ay muud Premium, vitamin eğitim seti, anlaşmalı Wi-Fi noktalarında 1000DK bedava Wi-Fi ve Tivibu GO üyeliği.

Eki Görüntüle 673486

130TL. VDSL2. 4 yıldır sadece 1 kez korona yüzünden kalıcı olarak kesildi (3 gün). Yanında 24 ay muud Premium, vitamin eğitim seti, anlaşmalı Wi-Fi noktalarında 1000DK bedava Wi-Fi ve Tivibu GO üyeliği.
Herkese farklı fiyat çektiklerini düşünüyorum. 170 tl vereceğime 95 tl verip internet+telefon kullanıyorum. Benim için daha makul bu şekilde.

Geri
Yukarı