Meyve bahçeniz olsa betimleyici bir şekilde nasıl anlatırdınız?

Adall

Centipat
Katılım
4 Kasım 2020
Mesajlar
627
Çözümler
4
Yer
Sandalye
Arkadaşlar boş boş otururken aklıma geldi, meyve bahçeniz olsa betimleyerek sanki içinde yaşıyormuş gibi bir hissiyat vererek nasıl anlatırdınız?
 

XEfe.Bey

Centipat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
2.679
Çözümler
2
Meyve bahçesindeki en büyük ağacın yanında güneşlenip vitamin alırken ellerim ile sıktığım portakalları içerken serinliyordum. Bak güzel oldu🙂
 

DraugRZ

Decapat
Katılım
29 Mayıs 2019
Mesajlar
901
Çözümler
1
Meyve bahçem var içinde çağla, badem, vişne, kiraz, şeftali, dut, karadut, erik, kayısı ağaçlarım var. Aklınıza gelen neredeyse her meyveden ağacım var ve arazim kocaman şimdi eğer komşunuz yoksa bu bahçe bir mahallede değilse gerçekten çok güzel bir duygu ne zaman canım sıkılsa bahçeme çıkıyorum çağla yiyorum bir sürü meyve yiyorum gibi düşünebilirsiniz ama maalesef hayır açgözlü bir ülkede yaşıyoruz gerçekten bahçeme dadanıp tüm meyveleri çalıp çalıp kaçıyorlar sadece bunu yapmakla da kalmıyor ekinlerimi eziyorlar ve ağaçlarımın dallarını kırıyorlar sizin anlayacağınız 9 ay sulamadır ilaçlamadır kahrını ben çekiyorum sefasını elin piçleri çekiyor. Şimdi diyeceksiniz göz hakkı, göz hakkı en fazla 2-3 tane meyvedir arkadaşlar insan gibi isteseniz hepinize meyve veririm ancak torba torba gece vakti dadanıp çalmak nedir? Bu ülke bir cehennem hiçbir yerden yüzümüz gülmüyor bu konuda da yüzümüz gülmemeye başladı artık. 2 senedir zaten yazları sürekli dolu, kar yağdığı için soğuk alıp duruyorlar almasalar da bize yâr etmiyorlar. Dinlediğiniz için teşekkürler. Bahçeye ne oldu diye soracaksanız müteahite verdim daire alıp satacağım insanlardan uuuupuzak yere ağaçlarımı ekip keyfime bakacağım :D.
 

Yeni konular

Yukarı