Çözüldü Meyveli Maden Suları Yararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Sağlık açısından günde 2 adet maden suyu içmenin çok faydalı olduğunu duydum. 1-2 haftadan beridir de maden suyu içiyorum fakat aromasız, sade olanın tadı hiç hoş değil. Çünkü tadı yok. Bu yüzden limonlu, vişneli gibi maden sularını tercih ediyorum. Fakat sağlık açısından yararlı mı değil mi bilmiyorum. Sade olan gibi yararlı mı? İnternette ufak bir araştırma yaptım fakat yeterli bir bilgi bulamadım.

Çözüm
Ek olarak bu konuda çok araştırmış biri olarak satın alırken maden suyu mu yoksa soda mı olup olmadığına dikkat etmeni tavsiye ederim. Ülkemizde ikisi de aynı sanılıyor çünkü. Soda dediğimiz şey normal suya karbondioksit eklenmesi ile hazırlanır. Herhangi bir faydası yoktur. Maden suyu ise yeraltı kaynaklarından yüzeye ulaşan mineral zengini bir içecektir.

Ayrıca sabah aç karnına, günde 4-5 şişe içilmesi vb. gibi olayların herhangi bir zararı yoktur. Uyanır uyanmaz soğuk soğuk dikerim bir tane. Genel bilinenin aksine mideye herhangi bir zararı olmaz. Çünkü maden suyu asitli bir içecek değildir. Baziktir veya zayıf asidiktir diyebiliriz. Aksine inanılmaz rahatlatır. Deneyip test edebilirsin. Ve Avrupa'da normal içme suyundan bile çok tüketilir gün içerisinde. Rahat rahat istediğin kadar içebilirsin herhangi bir sorun olmaz. (Bu konuda çevremde ki herkes gibi sağdan soldan duyma bilgiler ile cevap vermeyin lütfen. Fazla içme böbrek taşı yapar, aç karnına içme mideni deler vs. gibi. 7-8 yıldır aç karnına olsun, günde 5-6 şişe olsun deli gibi içerim. Bütün değerlerim normal. Çok içme taş yapar diyenler yılda iki kez taş dökerken Allah'a şükür öyle bir sorunum asla olmadı.)

Son olarak sade maden sularında markadan markaya inanılmaz lezzet farkı vardır. Bazıları gerçekten içilecek gibi değilken bazılarını şişe şişe içebilirsin. Bu yüzden farklı farklı markaları denemeni tavsiye ederim. Özellikle adı sanı duyulmamış saçma sapan markaların maden suları çok daha lezzetli ve mineral değeri yüksek.
Ben de sevmezdim ama şu an Kızılay'ın mavi sade maden suyunu içiyorum alıştım artık tadı normal su gibi geliyor. Bence limonlu olanlar yerine sade içmeye çalışın, aynı faydayı sağladıklarını sanmıyorum.

Sağlık açısından günde 2 adet maden suyu içmenin çok faydalı olduğunu duydum. 1-2 haftadan beridir de maden suyu içiyorum fakat aromasız, sade olanın tadı hiç hoş değil. Çünkü tadı yok. Bu yüzden limonlu, vişneli gibi maden sularını tercih ediyorum. Fakat sağlık açısından yararlı mı değil mi bilmiyorum. Sade olan gibi yararlı mı? İnternette ufak bir araştırma yaptım fakat yeterli bir bilgi bulamadım.

Yararlı değil çünkü içinde koruyucu, asit vs. kötü şeyler var ama sadesi yararlı.

Meyveli olanların içinde tatlandırıcı var arkadaşın dediği gibi. Sade soda içerken içine çeyrek limon sıkarsan tadı çok güzel oluyor o şekilde dene.

Meyveli olanlarda yüksek oranda şeker ve tatlandırıcı var. Sonuçta maden suyu olduğu için içindeki mineralleri alırsın ama gereksiz yere şeker yüklemesi yapmış olursun vücuduna.

Sade maden suyunun içerisine yarım limon sıkıp içmeni tavsiye ederim.

Teşekkürler arkadaşlar. Sade sodaya alışmaya çalışıyorum fakat tam anlamıyla alışamadım. Elim hep aromalı olanlara gidiyor. Artık sadeli içeceğim umarım.
Meyveli olanlarda yüksek oranda şeker ve tatlandırıcı var. Sonuçta maden suyu olduğu için içindeki mineralleri alırsın ama gereksiz yere şeker yüklemesi yapmış olursun vücuduna.

Sade maden suyunun içerisine yarım limon sıkıp içmeni tavsiye ederim.
Meyveli olanların içinde tatlandırıcı var arkadaşın dediği gibi. Sade soda içerken içine çeyrek limon sıkarsan tadı çok güzel oluyor o şekilde dene.
Bunu deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı