Mezun senesine erken başlamak

AxelSeh

Decapat
Daha fazla  
Dershaneye gitmeyeceğim, haliyle çok fazla vaktim var. Bu sene mezuna kalacağım da kesin maalesef, günde 4 saat çalışmayla kendimi Ekim'e kadar atsam bıkkınlık anlamında ne durumda olurum? Çok kişisel bir soru biliyorum ama geçen sene veya önceki senelerde mezundan hazırlanan arkadaşlar yorumda bulunursa sevinirim.

Teşekkürler.

Dershaneye gitmeyeceğim, haliyle çok fazla vaktim var. Bu sene mezuna kalacağım da kesin maalesef, günde 4 saat çalışmayla kendimi Ekim'e kadar atsam bıkkınlık anlamında ne durumda olurum? Çok kişisel bir soru biliyorum ama geçen sene veya önceki senelerde mezundan hazırlanan arkadaşlar yorumda bulunursa sevinirim.

Teşekkürler.
İsteğine bağlı aile baskısı yemezsen ve 4 yerine daha az ama verimli bir programla ilerlersen yaparsın

Kaç saat çalıştığından çok ne kadar verim aldığın önemlidir. Ama 4 saat yine de biraz az gibi geldi bana. En azından 5 saatle başla bence. Tabi bunu kaldırabilir misin kendin ölçmen lazım. Haftada bir gün tatil bile verebilirsin eğer ağır gelirse.
Daha çok soru ve deneme odaklı git belli bir temelin varsa. Mezuna kalan arkadaşlarımın neredeyse hepsi mezun yılında sınava girdikten sonra 12. sınıfta az soru ve deneme çözmüş olduklarını fark etmişlerdi ve bu yüzden iyi puanlar yapamadıklarından yakınıyorlardı.

Konuları bitirirsin rahat, tekrar bile edersin önemli olan soruları çözebilmek zamanla yarışabilmek.
Tyt hız istiyor tyt de bol soru çözmesi gerek ayt
Kaç saat çalıştığından çok ne kadar verim aldığın önemlidir. Ama 4 saat yine de biraz az gibi geldi bana. En azından 5 saatle başla bence. Tabi bunu kaldırabilir misin kendin ölçmen lazım. Haftada bir gün tatil bile verebilirsin eğer ağır gelirse.
Daha çok soru ve deneme odaklı git belli bir temelin varsa. Mezuna kalan arkadaşlarımın neredeyse hepsi mezun yılında sınava girdikten sonra 12. sınıfta az soru ve deneme çözmüş olduklarını fark etmişlerdi ve bu yüzden iyi puanlar yapamadıklarından yakınıyorlardı.
5 saat çalışmak sıkar hele ki önceki sene çalışmadıysa bayağı sıkar yavaş yavaş tempoyu arttırması daha doğru olur

5 saat çalışmak sıkar hele ki önceki sene çalışmadıysa bayağı sıkar yavaş yavaş tempoyu arttırması daha doğru olur
4 saat çalışmayla ekime kadar bıkkınlık gelir mi diye sorması bile bıkacağına bir işaret olabilir aslında, @AxelSeh doğru değil mi sence de :D o nedenle araya tatiller atabilir şeklinde öneri verdim örneğin her perşembe vb. ama dershaneye gitmeyeceğini göz önünde bulundurarak 5 saatle başlaması daha iyi diye düşünüyorum. Temeli de varsa Ekime kadar konuları bitirir sonra sırf deneme.. Ama alacağı verim çok düşerse hiç bulaşmasın tabi.

Tabi burada çalışma temposunu bir nevi hedefi de belirleyecek, çok iyi yerler istiyiorsa ona göre çalışmalı veya 40 bin yeter derse (örneğin) biraz daha gevşek davranabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı