Mezun senesine erken başlamak

4 saat çalışmayla ekime kadar bıkkınlık gelir mi diye sorması bile bıkacağına bir işaret olabilir aslında, @AxelSeh doğru değil mi sence de :D o nedenle araya tatiller atabilir şeklinde öneri verdim örneğin her perşembe vb. ama dershaneye gitmeyeceğini göz önünde bulundurarak 5 saatle başlaması daha iyi diye düşünüyorum. Temeli de varsa Ekime kadar konuları bitirir sonra sırf deneme.. Ama alacağı verim çok düşerse hiç bulaşmasın tabi.

Tabi burada çalışma temposunu bir nevi hedefi de belirleyecek, çok iyi yerler istiyiorsa ona göre çalışmalı veya 40 bin yeter derse (örneğin) biraz daha gevşek davranabilir.
Usta bırak Aralığa kadar sarksın ama kendini boğmasın daha iyi

4 saat çalışmayla ekime kadar bıkkınlık gelir mi diye sorması bile bıkacağına bir işaret olabilir aslında, @AxelSeh doğru değil mi sence de :D o nedenle araya tatiller atabilir şeklinde öneri verdim örneğin her perşembe vb. ama dershaneye gitmeyeceğini göz önünde bulundurarak 5 saatle başlaması daha iyi diye düşünüyorum. Temeli de varsa Ekime kadar konuları bitirir sonra sırf deneme.. Ama alacağı verim çok düşerse hiç bulaşmasın tabi.

Tabi burada çalışma temposunu bir nevi hedefi de belirleyecek, çok iyi yerler istiyiorsa ona göre çalışmalı veya 40 bin yeter derse (örneğin) biraz daha gevşek davranabilir.
Doğru tahmin. Amaç zaten safi ders çalışmak değil , çalışırken çalıştığından birşey anlamak. Pek aile kültürümüzde öyle gezip tozmak yok maalesef. Haliyle Ağustos , Eylül'e kadar beklesem de yapabileceğim en büyük aktivite haftada bir il merkezine gitmek olur herhalde.

Ayrıca çalışma programı esnek olacağı için , haftada bir gün kesinlikle bırakabilirim. Onun dışında haftada 3-4 gün spor yapıyorum zaten.

Doğru tahmin. Amaç zaten safi ders çalışmak değil, çalışırken çalıştığından bir şey anlamak. Pek aile kültürümüzde öyle gezip tozmak yok maalesef. Haliyle ağustos, Eylül'e kadar beklesem de yapabileceğim en büyük aktivite haftada bir il merkezine gitmek olur herhalde.

Ayrıca çalışma programı esnek olacağı için, haftada bir gün kesinlikle bırakabilirim. Onun dışında haftada 3-4 gün spor yapıyorum zaten.

Amacın safi ders çalışmak değilse ve hedefinde yüksek değilse hafif tempoyla başla her hafta 15 dakika ekleyerek git nerede yeter bu kadar dersen o tempoyla devam et

Amacın safi ders çalışmak değilse ve hedefinde yüksek değilse hafif tempoyla başla her hafta 15 dakika ekleyerek git nerede yeter bu kadar dersen o tempoyla devam et
Hedefim yüksek hocam da amacım safi ders çalışmak değil derken kendimi bıktırmak istemiyorum anlamında.

Gerçi hedefi yüksek olan birisi için bıkmamak elde değil. Bıksan bile çalışacaksın ama bıkınca da devam edeceksin , yüksek sıralamalar böyle yapılıyor galiba.

Hedefim yüksek hocam da amacım safi ders çalışmak değil derken kendimi bıktırmak istemiyorum anlamında.

Gerçi hedefi yüksek olan birisi için bıkmamak elde değil. Bıksan bile çalışacaksın ama bıkınca da devam edeceksin, yüksek sıralamalar böyle yapılıyor galiba.

Yüksek sıralamalar kafası rahat stresslenmeyen bilgisi ve soru çözme hızı yüksek olanlarla dolu rahat ol sınavın içinden geçiceksin.

Şu anda başlamak en doğrusu olur, TYT kısmında olan eksiklerini hızlıca giderir ve konu tekrarlarını yaparsın. Eylül ayına geldiğimizde ise TYT ile bir alakan kalmaz, sonrası için full AYT kasıp TYT için deneme çözerek ilerlersin.

Daha fazla geç kalma, şimdiden başla dostum.

Şu anda başlamak en doğrusu olur, TYT kısmında olan eksiklerini hızlıca giderir ve konu tekrarlarını yaparsın. Eylül ayına geldiğimizde ise TYT ile bir alakan kalmaz, sonrası için full AYT kasıp TYT için deneme çözerek ilerlersin.

Daha fazla geç kalma, şimdiden başla dostum.
Şimdiden başlarsam 4-5 saatlik çalışmayla TYT Eylül sonuna kadar biter diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı