Mezuniyetten sonra askere ne zaman gidilir?

Nuri şakar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 25 yaşındayım ve geçen ay 4 yıllık açıköğretim işletme bölümünden mezun oldum. Tecilim şu an Aralık 2024'e kadar gözüküyor. Bu tecil bozulur mu? Bozulursa askere ne zaman giderim?

Not: Şubeye gitme, işleniyor diyenler oldu. Şu anlık gitmek istemiyorum.

2024 Aralık tarihine kadar askerlik ile herhangi bir ilişiğiniz yoktur ancak siz kendiniz askere gitmek istediğiniz zaman askerlik şubesine gidip tecili bozdurabilirsiniz. Tecil bozulduktan sonra askere gitme süreniz arasında 2 aylık gibi bir süre geçebilir. Bazı dönemler asker alımı yoğun bazı dönemler de ise az olabiliyor.

2024 Aralık tarihine kadar askerlik ile herhangi bir ilişiğiniz yoktur ancak siz kendiniz askere gitmek istediğiniz zaman askerlik şubesine gidip tecili bozdurabilirsiniz. Tecil bozulduktan sonra askere gitme süreniz arasında 2 aylık gibi bir süre geçebilir. Bazı dönemler asker alımı yoğun bazı dönemler de ise az olabiliyor.
Biraz önce şubeyi aradım tecil bozulur dedi mezuniyeti girdirip tekrar tecil yaptırmak gerekiyormuş.

Biraz önce şubeyi aradım tecil bozulur dedi mezuniyeti girdirip tekrar tecil yaptırmak gerekiyormuş.
Mezuniyet sonrası öğrencilik ile herhangi bir ilişiğiniz kalmadığından dolayı askerlik şubesi otomatik olarak sizi askere çağırabilir. Daha öncesinde bu durumu yaşayanı görmüştüm ancak mezun olduktan sonra tecil tarihini bekleyenler de oldu. Bu durum biraz karışık.

Mezun statüsünde olduğunuzdan dolayı artık askere gitmeniz gerekiyor olarak görünüyorsunuz ve bu yüzden askere çağrılma ihtimaliniz var.

Geri
Yukarı