MHP'li Vekil Animeler hakkında: Dinsizliğe neden oluyor, aile yapısını bozuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence doğru değil. İslam'a göre eşcinselliğe saygı duyulmamalı. Hatta eş cinsel bir kavimi bile yok etti İslam. Bunun sonucunda ise eşcinselliği savunmaya başlamaları İslam'dan uzaklaştırır. Yani ateizme yakınlaştırır, bu da dinsizliktir.

İslam'a göre de herkes Müslüman olacak diye bir şey de yok. Bu yüzden kimin ne yaptığı sizi alakadar etmemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunların bu tavrı yeni değil.

Çizgi film sandıklarından ötürü içeriklere saçma sapan yaklaşıyorlar. TV dizilerinde her türlü konuya yer var ama anime görünce bir dakika!

Bence doğru değil. İslam'a göre eşcinselliğe saygı duyulmamalı. Hatta eşcinsel bir kavimi bile yok etti İslam. Bunun sonucunda ise eşcinselliği savunmaya başlamaları İslam'dan uzaklaştırır. Yani ateizme yakınlaştırır, bu da dinsizliktir.
Yani tamam da bunun İslam ile ne alakası var? İsteyen istediği dine/inanca inanır. Saygı duymak gerekir. Herkesin dini/inancı kendine.

Çocukların animelerden dinden çıkması gerçekten komik bir iddia ama gerçek şu ki 9 yıl zorunlu din eğitimi alan, kuran kurslarına dahi gönderilen çocukların, dinden çıkması, soğuması gerçekten kolay oluyor. En büyük etkilerden birisi de devletimizi yöneten siyasal İslamcılardır ve Müslüman birisinin en büyük tehdidin animeden önce siyasal İslam ve din sömürüsü olduğunu göremiyorsa ben onun aklından şüphe ederim. Şuan benim çevremde ne kadar fazla okumadan etmeden aile ve toplum baskısıyla Müslüman varsa, bir o kadarda hiç okumadan ve araştırmadan çevrenin etkisiyle dinden çıkanlarda var. Çözüm, eğitim.

Dinli olduk da ne oldu, şöyle bir çevredeki bütün müslüman ülkelere bir bakın. Hepsi istisnasız kendi pisliğinde yüzüyor. Din bu ülkenin başına beladan başka bir şey değil. Sonuna kadar bilim, bilim, bilim...

Ben bir haber sitesinin bu konuyla ilgili yazdıkları yazının yorumlarında böyle birşey buldum ama. Bu bilgiler bu vekilin bilgileri değil mi?
Edit: Birşey olabileceğini düşündüğüm için resmi sildim.

Bence doğru değil. İslam'a göre eşcinselliğe saygı duyulmamalı. Hatta eşcinsel bir kavimi bile yok etti İslam. Bunun sonucunda ise eşcinselliği savunmaya başlamaları İslam'dan uzaklaştırır. Yani ateizme yakınlaştırır, bu da dinsizliktir.
Öncelikle zaten o kavmin yok edilmesi sebep fark etmeksizin, Allah'ın insanları bir sınav için yaratması ile İslam çelişmektedir. Sizce günahkâr olan kavimler de cezalarını ahirette çekmeleri lazım ama Allah çok sinirlenip dayanamayarak sınavın ortasında onları yok etti. Son cümleleri bilerek dalga geçerek yazdım, empati yapabil diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı