Çözüldü MHz düşünce FPS'in artması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Ek bilgi: Bilgisayarı demin tamirciye götürdüm fan macun temizliği yaptı.
League of Legend oyununda 750MHz kullanıyorken FPS bazen 60A limitliyken 50'ye düşüyordu ve GPU ısısı %95 falan oluyordu. MSI Afterburner ile MHz'yi en düşüğe aldığımda (en az 400MHz oluyor) FPS 60'da kalıyor, limitsiz yaptığımda FPS 85'lere çıkıyor (750MHz'de limitsiz iken 50 60 civarı FPS) ve GPU ısısı %85 civarı takılıyor.
Sorum şu MHz yüksekte mi kalsın düşükte mi hangisi PC'yi daha rahat tutar bana düşük kalması daha mantıklı geldi ve MHz ne demek hiçbir fikrim yok netten baktım ama IQ seviyem yetmedi anlamaya :D
Çok karışık anlattım özet geçiyim: MHz düşükte iken daha iyi performans alıyorum.(Hız aşırtma aktif değil)

ScreenShot_20200623174345.png

ScreenShot_20200623174402.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI Afterburn gibi overlock bir uygulama kullanmak bilgisayarınızın paraçalarının ömrünü tüketecektir sizin dediğiniz konuyu bilmem ama overlock programlar çok büyük FPS sorunları çıkarır.
MSI Afterburn gibi overlock bir uygulama kullanmak bilgisayarınızın paraçalarının ömrünü tüketecektir sizin dediğiniz konuyu bilmem ama overlock programlar çok büyük FPS sorunları çıkarır.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı