Mi 11 Lite Black Crush

Makaleler
15
Daha fazla  
Telefonu yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Aldığımda MIUI 12.5.3 güncellemesini de yapmıştım direkt. O da işe yaramadı. Aldığımdan beri bu sorun var. Daha önce kullananlarda da varmış. Black crush nedir bilmiyorsanız anlatayım; bazı koyu renkli resim ve videolarda siyah renkli alanların piksellenme sorunu. Özellikle koyu temalı bazı dizi ve filmlerde çok canımı sıkıyor.

HDR 10, 1.07 milyar renk, AMOLED ekranlı bir telefonda hâlâ bu sorunu görmek üzücü. Kafam karışık durumda. Bazı kullanıcılar 12.5.3 ile çözüldü yazmış, bazıları en başından beri hiç karşılaşmadım yazmış ama bende durum hâlâ aynı. En çok Instagram keşfetteki koyu renkli videolarda karşılaşıyorum. Her videoda, fotoğrafta da olmuyor. Ne zaman olacağı da belli değil. Bazen YouTube'da, bazen Instagram'da.

AMOLED ekran kullanılan Xiaomi modellerinde varmış bu sorun. Sorunun yazılımsal olduğu söyleniyor internette. Umarım bir sonraki MIUI güncellemesinde bu sorunu kökten çözerler. Aranızdan Mi 11 Lite kullanıcısı olup da bu sorunu yaşayan var mı? Veya başka AMOLED ekranlı Xiaomi modeli kullanıp da bu sorunla karşılaşan?

Son düzenleme:
Mi 11 Lite'ı 3 haftadır kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım. Aldığınızdan beri bu sorun varsa iade etmeyi neden düşünmediniz ? Ayrıca benim sürümüm MIUI 12.5.1.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi 11 Lite'ı 3 haftadır kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım. Aldığınızdan beri bu sorun varsa iade etmeyi neden düşünmediniz? Ayrıca benim sürümüm MIUI 12.5.1.
Benim MIUI sürümüm 12.5.3. Ayrıca 8 GB RAM'li olan modelini kullanıyorum. Onla alakalı olabilir mi bilmiyorum. Dediğiniz iade mevzusuna gelirsem, bütün Mi 11 Lite kullananlarda bu sorun vardır zannediyordum, meğerse öyle değilmiş. Keşke direkt iade etseydim. Güncelleme ile düzelir diye ilk başta çok sorun etmemiştim.

Google'a ''Mi 11 Lite black crush issue'' yazarsanız birçok kullanıcıda bu sorunun olduğunu görürsünüz. Umarım yazılımsaldır, güncelleme ile düzelir. Olmadı garantiye göndereceğim gibi duruyor.

1 hafta kullandım ama bazı sorunlardan dolayı iadeye gönderdim ancak bahsettiğin sorunla karşılaşmadım ekranı muazzam cihazın.
Ekran konusunda bende o sorun haricinde memnunum zaten. Sorunun daha iyi anlaşılması için fotoğraf çektim. Siyah arka planlı bir resim kullandım. Soldaki telefon Redmi Note 9, Sağdaki Mi 11 Lite telefonum. Arka plandaki pikselleşme bariz görülüyor:
Siyah renk piksellenme Mi 11 Lite.jpg

Tabii her fotoğraf veya videoda bu kadar şiddetli olmuyor. Kafasına göre, ne zaman olacağı da belli olmuyor.

Bence hemen garantiye gönder, senden başka bu sorunu yaşayan duymadım. Geçmiş olsun bu arada.
Teşekkür ederim. Benden başka da var bu sorunu yaşayan. Mi 11 Lite Epey sayfasında var birkaç yorum. Google'a da ''Mi 11 Lite black crush issue'' yazınca yabancı kişilerin yaşadığını da görüyoruz bu sorunu. Garantiye göndereceğim sanırım.

HDR 10, 1.07 milyar renk, AMOLED ekranlı bir telefonda hâlâ bu sorunu görmek üzücü. Kafam karışık durumda. Bazı kullanıcılar 12.5.3 ile çözüldü yazmış, bazıları en başından beri hiç karşılaşmadım yazmış ama bende durum hâlâ aynı. En çok Instagram keşfetteki koyu renkli videolarda karşılaşıyorum. Her videoda, fotoğrafta da olmuyor. Ne zaman olacağı da belli değil. Bazen YouTube'da, bazen Instagram'da.

AMOLED ekran kullanılan Xiaomi modellerinde varmış bu sorun. Sorunun yazılımsal olduğu söyleniyor internette. Umarım bir sonraki MIUI güncellemesinde bu sorunu kökten çözerler. Aranızdan Mi 11 Lite kullanıcısı olup da bu sorunu yaşayan var mı? Veya başka AMOLED ekranlı Xiaomi modeli kullanıp da bu sorunla karşılaşan?

Hocam selamlar ne yaptınız acaba ben de aynı sorunu yaşıyorum da merak ettim

Hocam selamlar, ne yaptınız acaba? Ben de aynı sorunu yaşıyorum da merak ettim.
Merhaba. Hâlâ aynı sorunu yaşıyorum. Bir umut Hard Reset atmayı denedim bugün, belki düzelir diye. Ama işe yaramadı, sorun devam ediyor. Şu an bu sorunla kullanıyorum telefonu. Yazılım güncellemesi ile de düzeleceğini pek sanmıyorum açıkçası. Bir süre daha kullanırım, olmadı garantiye gönderirim galiba.

Merhaba. Hâlâ aynı sorunu yaşıyorum. Bir umut Hard Reset atmayı denedim bugün, belki düzelir diye. Ama işe yaramadı, sorun devam ediyor. Şu an bu sorunla kullanıyorum telefonu. Yazılım güncellemesi ile de düzeleceğini pek sanmıyorum açıkçası. Bir süre daha kullanırım, olmadı garantiye gönderirim galiba.
hızlı cevap için teşekkürler. Telefonda bir de çok ısınma oluyor, yaşadığım şehir antalya, belki ondan kaynaklı, şu black crush la bu ısınma problemi olmasa efsane bir telefon. Bir de sanırım oledlerin hepsinde ve bu modelin hepsinde var galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı