Mi 12t vs iPhone 11

shankssann

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Normalde şimdiye dek hiç böyle araştırmaz idim ama malum artık telefon fiyatları da uçtu gitti. O kadar para vermişken değecek bir şey almak istiyorum. Xiaomi 12t ile Apple 11 arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz. Samsung kullanmam arayüzü hiç hoşuma gitmiyor ayrıca bana sağlamlık hissi vermiyor. Aldığım telefonu ortalama 6 ile 7 sene kullanırım. HTC EVO 3D 2011 de almıştım 2015 de çöpe attım, 2015 de Sony experia almıştım 2018 de çöpe attım. Şu anda hala Huawei Mate 10 Lite kullanıyorum telefonumdan hala memnunum ama artık aramalar da karşı tarafın sesi çok kısık gelmeye başladı. Çok oyun oynayan birisi değilim hatta hiç oynamıyorum desem yeridir. Kamera fotograf vs ayda 1 kere kullanır isem kullanırım. Bana gereken stabil uzun süre gidecek özellikle en önemlisi herhangi bir uygulama da kasma donma yapmayacak bir cihaz. Bu benim için en önemli kriter. Birkaç uygulama da kasma donma veya arayüzde sıkıntı yaşar isem vurup kırasım geliyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar merhaba. Normalde şimdiye dek hiç böyle araştırmaz idim ama malum artık telefon fiyatları da uçtu gitti. O kadar para vermişken değecek bir şey almak istiyorum. Xiaomi 12t ile Apple 11 arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz. Samsung kullanmam arayüzü hiç hoşuma gitmiyor ayrıca bana sağlamlık hissi vermiyor. Aldığım telefonu ortalama 6 ile 7 sene kullanırım. HTC EVO 3D 2011 de almıştım 2015 de çöpe attım, 2015 de Sony experia almıştım 2018 de çöpe attım. Şu anda hala Huawei Mate 10 Lite kullanıyorum telefonumdan hala memnunum ama artık aramalar da karşı tarafın sesi çok kısık gelmeye başladı. Çok oyun oynayan birisi değilim hatta hiç oynamıyorum desem yeridir. Kamera fotograf vs ayda 1 kere kullanır isem kullanırım. Bana gereken stabil uzun süre gidecek özellikle en önemlisi herhangi bir uygulama da kasma donma yapmayacak bir cihaz. Bu benim için en önemli kriter. Birkaç uygulama da kasma donma veya arayüzde sıkıntı yaşar isem vurup kırasım geliyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
İkisinide almayın benim gibi yurtdışı kayıtlı 2.el iPhone 12 pro Max alabilirsiniz öneririm 20bin TL'ye aldım 1.5 ay önce

Xiaomi ve arayüz performansı pek iyi bir ikili değil. iPhone 11'de artık çok eskidi ve fiyatını hak etmiyor. iPhone 12 almaya çalışın.

S22 malzeme anlaminda cok oturakli ve Premium. Oyun oynamadiginizdan da bahsetmissiniz ki cihazın eksi taraflarini nötrler bu durum. S10'dan itibaren omur anlaminda ileri tasidi Samsung kendini. S10 bile günümüzde hala sikintisizken bence kenara atmamaniz gerekli. Xiaomi ise alinmaz, yazilimi merdiven alti gibi. Uzun yillar kullanmak isterseniz ugrastirir. iPhone 11'de denildiği gibi günümüz icin eski.

Pro olmayan iPhone modelleri asla mantıklı değildir modeli bir seviye yükseltip yine Pro olmayan modeli alırsan 11t Pro ve 12t Pro gibi rakipleri var.

iPhone 11 sizi 6-7 sene idare edecek bir telefon değil bugün alsanız en fazla 3 sene sonra telefon değişikliğine iter sizi. O yüzden güncelleme desteği olarak da daha uzun olan iPhone 12'ye çıkabiliyorsanız güzel olur.

Alabiliyorsanız iPhone 12'ye yönelin. iPhone 11 günümüze göre eski kalıyor artık.

Maalesef iPhone 12 bütçesine çıkamam. O kadar para vermek istemiyorum. Ki 12'nin özelliklerini de dediğim gibi kullanacak bir kullanıcı değilim. Stabil olsun kasma donma yapmasın. Şarj süresi 1 günü ortalama da çıkarsın yeter benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı