Mi 9 ROM kurduktan sonra çöküyor

A.Aktan

Hectopat
Daha fazla  
Dün telefonumun kapanma tuşu bir anda çalışmamaya başladı telefonu kilit ekranına koyamadım sonra kapatıp açayım düzelir muhtemelen dedim. Maalesef TWRP ekranına atmaya başladı bende yedeklerimi o ekran üzerinden aldım ve format data yes yazıp yeniden ROM kurmaya başladım. YouTube yardımı ve forum yardımı ile ROM kuruldu. Reboot System dedikten sonra yine TWRP ekranına atmaya başladı sonra kendi kendine TWRP silindi ve fastboot ekranına düştü bu sefer ne yapıp ne ettiysem TWRP'yi yeniden yükleyemedim. Bu sefer Mi Flash tool ile global 10.2.14 tgz isimli ROM'u kurmaya çalıştım her şey bitti orada da error dedi en sonda ve telefon şu anda sadece main menu ekranında herhangi bir şey yapamıyorum. Sadece reboot wipe data ve connect with mıassistant kısmı var telefon unlock halde. Sizlerden ricam mı-recovery 3.0'dan nasıl çıkabilirim? İnanın ki dünden beri kafayı yedim. Mahvoldum bir türlü düzeltemiyorum. Artık fastboot ekranına da giremiyorum ne yapacağımı şaşırdım. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum teşekkür ederim.

IMG_20220128_114101 [miuiturkiye.net].jpg

Dün telefonumun kapanma tuşu bir anda çalışmamaya başladı telefonu kilit ekranına koyamadım sonra kapatıp açayım düzelir muhtemelen dedim. Maalesef TWRP ekranına atmaya başladı bende yedeklerimi o ekran üzerinden aldım ve format data yes yazıp yeniden ROM kurmaya başladım. YouTube yardımı ve forum yardımı ile ROM kuruldu. Reboot System dedikten sonra yine TWRP ekranına atmaya başladı sonra kendi kendine TWRP silindi ve fastboot ekranına düştü bu sefer ne yapıp ne ettiysem TWRP'yi yeniden yükleyemedim. Bu sefer Mi Flash tool ile global 10.2.14 tgz isimli ROM'u kurmaya çalıştım her şey bitti orada da error dedi en sonda ve telefon şu anda sadece main menu ekranında herhangi bir şey yapamıyorum. Sadece reboot wipe data ve connect with mıassistant kısmı var telefon unlock halde. Sizlerden ricam mı-recovery 3.0'dan nasıl çıkabilirim? İnanın ki dünden beri kafayı yedim. Mahvoldum bir türlü düzeltemiyorum. Artık fastboot ekranına da giremiyorum ne yapacağımı şaşırdım. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1285435

En güncel xioemi sürücülerini PC'ye kurun daha sonra PC'yi yeniden başlatın.

ReiBoot (Windows)

Programı bilgisayarınıza indirip yükleyin, sıkışmış telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Reiboot for Android'i başlatın ve ana arayüzden "fastboot moduna girmek için tek tıkla" yı tıklayın.

Birkaç saniye içinde Android cihazınız fastboot moduna başarıyla girecektir.

Daha sonra telefona stock ROM'u Mi Flash tool ile flaslayin ve hard reset yapın.

Telefonun açılmış olması muhtemel..
Geri dönüş yaparsınız.

En güncel xioemi sürücülerini PC'ye kurun daha sonra PC'yi yeniden başlatın.

ReiBoot (Windows)

Programı bilgisayarınıza indirip yükleyin, sıkışmış telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Reiboot for Android'i başlatın ve ana arayüzden "fastboot moduna girmek için tek tıkla" yı tıklayın.

Birkaç saniye içinde Android cihazınız fastboot moduna başarıyla girecektir.

Daha sonra telefona stock ROM'u Mi Flash tool ile flaslayin ve hard reset yapın.

Telefonun açılmış olması muhtemel..
Geri dönüş yaparsınız.
Çok garip bir şekilde açabildim cihazı. Reboot dedikten sonra ses kısma tuşuna uzun bastım ve açıldı ne olduğunu anlayamadım. Telefonu kapatıp açınca aynı moda atıyor ama yine reboot ses kısma tuşuna basınca cihaz açılıyor. Güvenli bir şekilde bu cihaza yeniden twrp'yi nasıl yükleyip normal olarak kullanabilirim acaba ? Rootlu olarak bir çok uygulama kullanıyorum da hocam.

Çok garip bir şekilde açabildim cihazı. Reboot dedikten sonra ses kısma tuşuna uzun bastım ve açıldı ne olduğunu anlayamadım. Telefonu kapatıp açınca aynı moda atıyor ama yine reboot ses kısma tuşuna basınca cihaz açılıyor. Güvenli bir şekilde bu cihaza yeniden TWRP'yi nasıl yükleyip normal olarak kullanabilirim acaba? Rootlu olarak birçok uygulama kullanıyorum da hocam.

Hocam telefonun bu hale gelmesinin sebebi de %75 ihtimalle root zaten...
Size tek önerim stock ROM'u flaşlamanız ve orijinal şekilde kullanmanız.
Ayrıca TWRP ile Custom ROM yükleyeyim yok root atayım bunlar Telefon'a kısmen hayat verir ama genelde kalıcı hasarlar bırakırlar. (bunları deneyimlerime göre söylüyorum)
Samsung cihazlarda da bu böyledir.
Samsung'un a serisi ve m serisine root atarsanız fastboot modunda döngüye girer ve telefon bootloop olur.
Telefonuzun marka modelini tam şekilde belirtirseniz size uygun stock ROM'u bulacağım ve telefonunuza flaşlamanızda yardımcı olacağım.
Ayrıca root desteği isteyen uygulamalar kullandığınızı söylediniz bu da sizin için mühim bir durum.
Tercihi size bırakıyorum isterseniz root atın deneyin isterseniz stock ROM'u flaşlayın tertemizce kullanın.
Marka model belirtmeyi unutmayınız. 😊

Hocam telefonun bu hale gelmesinin sebebi de %75 ihtimalle root zaten...
Size tek önerim stock ROM'u flaşlamanız ve orijinal şekilde kullanmanız.
Ayrıca TWRP ile Custom ROM yükleyeyim yok root atayım bunlar Telefon'a kısmen hayat verir ama genelde kalıcı hasarlar bırakırlar. (bunları deneyimlerime göre söylüyorum)
Samsung cihazlarda da bu böyledir.
Samsung'un a serisi ve m serisine root atarsanız fastboot modunda döngüye girer ve telefon bootloop olur.
Telefonuzun marka modelini tam şekilde belirtirseniz size uygun stock ROM'u bulacağım ve telefonunuza flaşlamanızda yardımcı olacağım.
Ayrıca root desteği isteyen uygulamalar kullandığınızı söylediniz bu da sizin için mühim bir durum.
Tercihi size bırakıyorum isterseniz root atın deneyin isterseniz stock ROM'u flaşlayın tertemizce kullanın.
Marka model belirtmeyi unutmayınız. 😊
Hocam Xiaomi Mi 9 adlı telefonu kullanıyorum. Kod adı olarak cepheus diye geçiyor. 3 yıldır hiçbir sorun yoktu ama şimdi böyle yapınca en iyisi stock rom'da kullanmak olacak dediğiniz gibi.

Hocam Xiaomi Mi 9 adlı telefonu kullanıyorum. Kod adı olarak cepheus diye geçiyor. 3 yıldır hiçbir sorun yoktu ama şimdi böyle yapınca en iyisi stock ROM'da kullanmak olacak dediğiniz gibi.

Evet mantıklı bir seçim yaptınız benim de tavsiyem stock romdur.

O zaman başlayalım :)

Stock ROM'u sorunsuz şekilde indirin. Ve arşivden çıkarın.

Xioemi güncel sürücülerini ve Mi Flash toolu indirin.
Flash tool: 53.15 MB folder on MEGA

Driver:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cihazı fastboot moda alın.

Telefon fastboot modunda iken USB ile bilgisayara bağlayın.

Xiaomiflash ugulamasını açın.

"Select” butona basın ve arşivden çıkardığınız ROM klasörünü seçin ve “tamam” deyin.

Refresh” butonuna basın ve programın telefonunuzu görmesi lazım.

(Eğer telefonu görmediyse ADB sürücülerini kurun. Ardından telefonu ses açma+ güç tuşu ile başlatıp tekrar fastboot moda alın.)
ABD: Android ADB indir, Minimal ADB Setup r31.0.3 indir ⋆ TeknikNot

Mi Flash uygulamasında en aşağıda “celan all” seçeneğini seçmeyi unutmayın (önemli)

Flash butonuna tıklayın ve kurulumu başlatın.

Yükleme 10-20 dk sürebilir telaş yapmayın

Yükleme bitince Mi Flash ekranına yeşil renkte “success” yazısı gelir.

İşlem bitince telefon kendiliğinden açılır. İlk açılış uzun sürebilir. Korkmayın.

Telefon açıldıktan sonra kurulumu yapın.

Biraz uzun yazdım ama işin özü teli fastboot moda alıp stock ROM'u Mi Flash tool ile flaşlamak :)

Takıldığınız bir yer olursa geri dönüş yaparsınız.

Geri
Yukarı