Mi 9T mi yoksa Redmi Note 8 Pro mu?

Birkans

Kilopat
Xiaomi Mi 9T mi yoksa Redmi Note 8 Pro mu almalıyım? Arasındaki fiyat farkı önemli değil. Uzun vadede hangisi daha fazla götürür? İlk etapta ikisi de iyi fakat hangisi daha fazla götürür karar veremedim.

Xiaomi Mi 9T mi yoksa Redmi Note 8 Pro mu almalıyım? Arasındaki fiyat farkı önemli değil. Uzun vadede hangisi daha fazla götürür? İlk etapta ikisi de iyi fakat hangisi daha fazla götürür karar veremedim.

Redmi kalitesiz modeldir çip olarak daha iyi olsa da amiral gemisi kadar uzun gitmez amiral gemileri biraz daha uzun ömurludur.

Mi 9T kamera sorunu yaşıyor insanlar. Selfie kamerası arızalanıyor. Tercihinizi yaparken iyi yanlarını değil, kötü yanlarını da araştırarak yapın. Hemen hemen aynı özelliklerde iki telefonda.

24 şubat 2020 tarihinden beri Mi 9T kullanıyorum. Alırken pop-up kamera olması yüzünden tereddüt etmiştim ama bir kere bile kamera sorunu yaşamadım. Tabii benim yaşamamış olmam sizin yaşamayacak olmanız anlamına gelmiyor ama kullanan arkadaşlarımda var onlarda sorun olmadığını belirttiler. Note 8 Pro IPS ekran kullanıyor. Amoled ve çentiksiz ekran deneyimi varken Note 8 Pro almanızı önermem.

Çok fazla oyun oynuyorum ve pop-up kamerada sorun yaşarım diyorsan Note 8 Pro alabilirsin. Şarj süresi ve ekran kalitesi olarak Mi 9T daha iyi, oyunlarda da üzmez bu arada.

@UfukÇ. Şu ana kadar kamera problemi yaşayan yalnızca bir insan gördüm o da kullandığı "Custom ROM (resmi olmayan yazılım)" ile yaşadığı kalibrasyon problemiydi? Bu iddianızın dayanığına ilişkin günlük kullanıcılar arasında herhangi bir şey göremedim.

Konuya gelecek olursak Mi 9T, Redmi Note 8 Pro telefona göre daha iyi durumda. Kağıt üzerinde işlemci ve grafik işlemcisi daha iyi görünüyor Note 8 Pro'nun ama gündelik hayatta Mi 9T daha iyi performans gösteriyor benim hissettiğim kadaryla, Snapdragon daha stabil gibi ve bu durum bataryaya da yansıyor fakat her ikisi de günlük hayatta çok iyi batarya ömrüne sahip.

Gözardı edilen diğer durum Mi 9T'nin sahip olduğu AMOLED ekran, uzun süredir yalnızca AMOLED kullandığım için gözlerim o panele çok alıştı bu yüzden benim için bir tercih sebebiydi.

Ben Mi 9T öneririm. Ekran kalitesi ve şarj süresi olarak daha iyi. Oyun için alacaksanız yine Mi 9T öneririm. İki cihazında kaldıramayacağı veya akıcı oynatamayacağı oyun yok. Aradaki performans farkıda çok fazla değil. Uzun vadede her türlü Mi 9T daha iyi olacaktır.
Mi 9T kamera sorunu yaşıyor insanlar. Selfie kamerası arızalanıyor. Tercihinizi yaparken iyi yanlarını değil, kötü yanlarını da araştırarak yapın. Hemen hemen aynı özelliklerde iki telefonda.
Bu dediklerinizi önce siz bir araştırarak yapın. Selfie kamerasında sorun yaşayan neredeyse hiç kimse yok. Bize araştır demeden önce keşke sen kendi dediklerini bir araştırsan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı