Mi A2 Klonlanmış IMEI mesajı

ulviakcabelenn

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Mi A2 marka telefonuma dün akşam IMEI klonlanmıştır mesajı geldi. 30 gün içinde kapanacaktır yazıyor. Benim telefon çift hat SIM destekliyor ancak mesajdaki IMEI benim IMEI numaramla eşleşmiyor. IMEI 1 farklı, IMEI 2 de farklı. IMEI1 numaramda problem yok ama IMEI 2'yi sorgulayınca e-Devlet'ten klonlanmış IMEI yazıyor. Garantisi gecen sene 12. ayda bitti.
2018 Aralık'ta aldım cihazı, faturası var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'dan aldım ürün Delta servis garantisi ile geldi.
2 tane IMEI numarası yazıyor cihazda
*#06# sorgulayınca
Mesajdaki IMEI numarası benimkiler ile uyuşmuyor ama benim IMEI 2 adı altında olan numara e-Devlet'ten sorgulayınca klonlanmıştır yazıyor satıcı sen cep zamane elektronik lakin bu satıcı artık aktif değil Hepsiburada içinde.
*#06# sorgulayınca
Mesajdaki IMEI numarası benimkiler ile uyuşmuyor ama benim IMEI 2 adı altında olan numara e-Devlet'ten sorgulayınca klonlanmıştır yazıyor satıcı sen cep zamane elektronik lakin bu satıcı artık aktif değil Hepsiburada içinde.
*#06# sorgulayınca

Mesajdaki imei kodu benim imei kodlarım ile uyuşmuyor ama ime 2 numaramı sorgulayınca e devletten klonlanmış yazıyor imei1 de ise problem yok
Sorunu hallettim konu kapanabilir

Son düzenleme:
Nasıl çözdünüz sorunu?

BTK arayarak hallettim onlar beni cihazıma bakan servise yönelttiler oradan IMEI eşleştirmesi yaptılar telefon numarama. Cihazım 2 hatlı olduğu için iki IMEI var aslında 1.hattımı kullanarak devam edebilirdim 1 hat da öyle olursa diye telefon numurama eşleştirttim.

BTK arayarak hallettim onlar beni cihazıma bakan servise yönelttiler oradan IMEI eşleştirmesi yaptılar telefon numarama. Cihazım 2 hatlı olduğu için iki IMEI var aslında 1.hattımı kullanarak devam edebilirdim 1 hat da öyle olursa diye telefon numurama eşleştirttim.
Bu durumda siz telefonu satmak isteyince sorun olmayacak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı